IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Świat

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Admin
Liczba postów : 4129
avatar
Admin
Nikt tak naprawdę nie wie, jak właściwie wygląda Świat. Wydaje się być nieskończony, niemożliwy do ogarnięcia przez prosty, ludzki umysł. Teorii na temat jego struktury było więcej niż ludzi, którzy na nim żyli.
Potężne słupy skalne wyrastają ponad chmurami, w mniejszych lub większych skupiskach. Na ich szczytach są rozpościerające się na wiele setek mil pustynne równiny, tylko gdzieniegdzie poprzecinane strzelistymi szczytami gór.
Nikt już nie pamięta, o ile kiedykolwiek ktoś to wiedział, co właściwie znajduje się pod linią chmur. I czy cokolwiek tam jest. Skupieni na przetrwaniu w pustynnych warunkach ludzie nie mieli czasu ni energii dochodzić, czy oprócz znanego im świata, coś jeszcze istnieje. Choć filozofowie przedstawiali wiele różnych teorii, nikt nie traktował ich na tyle poważnie, by zająć się badaniem tego, co na dole, bo Ziemia dawała im wszystko, co potrzebne do życia – wodę i surowce mineralne, w tym węgiel, najważniejszy ze wszystkich pierwiastków.
Ten nieprzyjazny świat udało się w końcu okiełznać. Powstały osady, które stworzyły pierwsze państwa, a wśród nich Avalon.
Avalon to niewielki kraj zajmujący zaledwie jeden skalny słup. Znajdują się na nim cztery miasta oddalone od siebie wieloma milami. Aby dotrzeć z jednej aglomeracji do drugiej należy przeprawić się przez pustynię. To nie jest łatwa droga, ani tym bardziej bezpieczna, dlatego na takie podróże pozwalają sobie jedynie najbogatsi mieszkańcy miast. Lub ci najodważniejsi.

Witaj w Zigguracie.
To jedno z czterech miast Avalonu, słynącym ze wspaniałych złóż węgla- najcenniejszego kruszcu jaki udało się znaleźć ludziom. Podzielone na trzy strefy z czego każda jest przeznaczona innemu poziomowi społecznemu. Najdalej, przy murze, znajduje się Trzecia Strefa, czyli Obrzeża i Slumsy. To dawnym centrum, które opustoszało wiele lat temu. Zniszczona nie tylko upływem czasu ale i walkami, które miały miejsce niemal piętnaście lat temu. Slumsy zapewniają tanią siłę roboczą w kopalniach i fabrykach, na Obrzeżach natomiast niemal nic po Wielkiej Wojnie nie zostało, tylko ruiny i zgliszcza. A może w głębi upadłej dzielnicy znajduje się coś więcej...?  Strefę Drugą zamieszkuje klasa średnia. Przeciętni obywatele pracujący ku chwale rozwoju miasta, powoli próbujący wspiąć się na szczyt. Strefa Pierwsza to centrum radosnej finansjery. Pełna dyskutujących żywo biznesmenów, naukowców przedsiębiorców. To tutaj kwitnie życie towarzyskie klas wyższych.
Mieszkańcy śmiało mogą podróżować po całym mieście, jednak klasę robotniczą każdy od razu wyczuwa. Wspinanie się po szczeblach drabiny społecznej jest możliwe- wszystko zależy od pieniędzy.

Jest 2865 rok. Piętnaście lat po wojnie Ziggurat powraca do swojej dawnej potęgi wydobywając to, co jest najcenniejsze - węgiel.
Powrót do góry Go down
 
Świat
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: STARE RPOZGRYWKI I WSZYSTKO :: Podstawy gry :: Wademekum-