IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Park Miejski

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Next
Liczba postów : 2043
Naina Webb
First topic message reminder :

Park jest jedynym w pełni zielonym i pełnym roślinności miejscem w mieście. Kamienne alejki otacza równo przystrzyżona trawa, kwieciste krzewy, agawy czy juki. W samym jego sercu znajduje się niewielkie jeziorko, w którym zamontowano fontannę.

Masz szansę znaleźć tutaj rosnące sobie beztrosko kwiaty.

• lilia pustynna- percepcja + 2K6 > 20
  • fiołek pustynny - percepcja + 2K6 > 25

Rozczulona panna Webb patrzyla na suczkę z uśmiechem i dawała się lizać po rękach, chociaż nie było to zbyt higieniczne.
Pokiwala tylko glową. Rebeentoff. No tak, zapomniała o tej różnicy na chwilę.
- Nie wiem, Josh. To twoj pies - wycofywanie się etap pierwszy.
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Liczba postów : 560
Megan Mclean
/ początek

Megan pojawiła się w parkowych alejkach. W zasadzie często tutaj przychodziła, bo to było najbardziej znane jej zielone miejsce. Brakowało jej roślinności.
Teraz, kiedy nie miała już gipsu mogła bez przeszkód sobie urządzać wycieczki.
W pewnej chwili dostrzegła znajomą postać.
- Panie Grant.- podeszła do niego z uśmiechem i już ściskała jego rękę na powitanie.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 3941
dr Joshua Grant
Słysząc znajomy głos, podniósł głowę i jego oczy spotkały się z roziskrzonym spojrzeniem...
- Panna Larsen. - uśmiechnął się pod nosem - Widzę, że już bez gipsu - uścisnął jej dłoń również, wstając.
Pepper zaś wywąchała nową personę i podleciała do Kaan-anki, szczekając radośnie
Powrót do góry Go down
Megan Mclean
Przez chwilę pewnie sobie tak stali gapiąc się nie nawzajem. Jakiś czas się nie widzieli więc Meg lustrowała co się zmieniło w sławnym protetyku.
- Tak w końcu się go pozbyłam.- wysunęła nieco do przodu zgrabną nóżkę obutą w kocu w bucik i lekko nią pokręciła.- Oczywiście nie mogę jej przemęczać.....- chciała dodać coś jeszcze ale dopadła ją mała puchata kulka.
Przykucnęła i zaczęła tarmosić psa. Była nim zachwycona.
- Pański podopieczny?- spojrzała w górę na Granta.
Powrót do góry Go down
dr Joshua Grant
Uśmiechnął się lekko, patrząc na Pepper i Megan. Ten pies to był normalnie magnez na kobiety. Nawet Naina przy nim zmiękła. Not bad, not bad.
- W zasadzie to podopieczna. Pepper. - sprostował.
Powrót do góry Go down
Megan Mclean
- Och jesteś dziewczynką. Prawdziwa ślicznotka z ciebie.- Megan ze śmiechem jeszcze przez chwilę głaskała i drapała za uszami psa. Lubiła zwierzęta i poza rzekami to była kolejna rzecz, której jej tuta brakowało. Oczywiście w jej sercu szczególne miejsce zajmował Siri.
- Peper. Oryginalne imię.- wyprostowała się z uśmiechem i spojrzała na mężczyznę. Wyglądał nieco blado.
- Co u pana słychać?
Powrót do góry Go down
dr Joshua Grant
Pokiwał głową.
- Tak. Pepper. Ma oczka jak ziarenka pieprzu. No i jak widać jest tu mała maszyna do zabijania - stwierdził z pełną powagą
Gdyby wiedział, że Megan zna jego dość tragiczną historie, to by uciekał stamtąd gdzie pieprz rośnie.
- W sumie...niewiele. Siedzę w domu na zwolnieniu lekarskim. Bez zmian. Za to u Pani pewnie znacznie więcej - zachęcił ją do mówienia, bo sam nie lubił mówić o sobie.
Powrót do góry Go down
Megan Mclean
- Tak maszyna do zabijania pełną paszczą.- stwierdziła i przeniosła spojrzenie na psiaka. Delikatne rysy jej twarzy wygięły się w uśmiechu, no bo jak się nie uśmiechać na widok tego malucha.
- Widać ma pan rozsądnego lekarza, który kazał panu wypoczywać.- usiadła na ławeczce licząc, że Grant zrobi wtedy to samo.
- Och czy ja wiem czy więcej. Chyba już wpadłam w tutejszy rytm życia.
Powrót do góry Go down
dr Joshua Grant
Uśmiechnął się pod nosem, przez co jego cienie pod oczyma jakby nieco się pogłębiły
- To nicnierobienie raczej mi szkodzi niż pomaga. Nie lubię trwać w bezczynności. - wyjaśnił- A jak Pani spędza czas? - zagadnął
Powrót do góry Go down
Megan Mclean
- Czasami bezczynność cię przydaje. Można się zatrzymać i spojrzeć na świat z perspektywy i nie oszukujmy się nie jesteśmy robotami. Zresztą weźmy pana. Genialny protetyk i chluba Ziggurackiego szpitala. Nie może pan cały czas pracować na pełnych obrotach bo się pan wypali i co potem? To chyba byłoby gorsze.- oparta wygodnie o ławeczkę przekazywała swoje zdanie.
- Ostatnio poznając miasto. Nadrabiam czas, kiedy  musiałam się męczyć z gipsem ale najbardziej i tak lubię sobie tutaj przychodzić i posiedzieć. Poobserwować ludzi.
Powrót do góry Go down
dr Joshua Grant
Popatrzył na nią nieco rozbawiony. Chluba szpitala. Dobre sobie.
- Ale ja to lubię. Lubię nadgodziny, ciężką pracę, nocne dyżury, szybką kawę w kącie pomiędzy jedną a drugą operacją...nic na to nie poradzę. Nie jestem do końca normalnie - to akurat wiedział każdy. Grant i jego zamiłowanie do pracy, porządku, śrubokrętów, kluczy francuskich i zębatek. - I z tą chlubą to gruba przesada, kto Pani takich głupot nagadał ?
Ach ta skromność geniusza, hohohoh ! Przecież każdy wiedział, że był geniuuuuuszem protetyki, wizjonerem swoich czasów, hohoho !
- I zauważyła Pani coś ciekawego ostatnio ? - podjął, obserwując ją kątem oka
Powrót do góry Go down
Megan Mclean
- W końcu spędziłam kilka dni w szpitalu to udało mi się usłyszeń kilka pozytywnych opinii na pana temat.- lekko się z nim drażniła ale miała nadzieję, że się nie pogniewa.
-Lubi pan życie pan wysokich obrotach ale przecież też się trzeba kiedyś zatrzymać by nie przegapić tego co się ma tuz przed oczami. A poza tym czasami dobrze posiedzieć z kimś bliskim choćby w ciszy.- pochyliła się by ponownie potarmosić Peper kręcącą się wokół nóg.
-Tak. Ze smutkiem stwierdzam, że mieszkańcy tego miasta nie przepadają za mocno kwaskową herbatą.- do całej wypowiedzi użyła tonu, który sugerował, że powierza mu sekret.
Powrót do góry Go down
dr Joshua Grant
Uśmiechnął się pod nosem. Naprawdę byli jak dwa przeciwstawne bieguny. Ona miłująca "chwile ulotne", on rzucający się w szaleńczy wir pracy. Ona rozmarzona, on twardo stąpający po ziemi.
Kaan-anie naprawdę byli specyficzni.
- Wątpię bym potrafił ot tak się zatrzymać... - nawet siedząc w domu poszerzał swoją wiedzę, dużo czytał, tworzył, komponował, byle tylko nie pozwolić sobie na bezczynność.
Zamrugał a potem przechylił głowę lekko na bok, w geście zdumienia.
- Kwaskową herbatę? - no bo po co pić kwaśną herbatę? Ki cholera
Powrót do góry Go down
Megan Mclean
- Właśnie w tej chwili pan to robi. Nie pędzi pan nigdzie i pozwolę sobie pochlebić, relaksuje się pan w moim towarzystwie.- Grant się musiał przyzwyczaić, że była bezpośrednia i mówiła co myślała. Czasami ze szkodą dla siebie ale cóż.
- Och to taki nasz zwyczaj. Jak pan będzie kiedyś w okolicy mojego mieszkania to zapraszam. Przygotuję panu taką.
Powrót do góry Go down
dr Joshua Grant
Chciał wtrącić, że właśnie taki snucie się bez sensu go drażni, ale w porę ugryzł się w język.
-Taaaak...- powiedział nieco zakłopotany.
Kwaśna herbata. Brzmiało upiornie. Jak gorzkie ciasto z kremem.
-Cóż...nie omieszkam spróbować. Nie boję się nowości ani kulinarnych ani technologicznych- choć czuł, że kwaśna herbata nie może być dobra...
Powrót do góry Go down
Megan Mclean
- Przepraszam, chyba jest pan nieco zakłopotany z mojego powodu. Proszę mi wybaczyć, bywam czasami zbyt bezpośrednia, ale życie nauczyło mnie, że nie ma sensu kluczyć lepiej powiedzieć co się myśli.- skośne oczy spojrzały na mężczyznę. Chyba chciałaby wiedzieć co myśli o niej w tej chwili.
- Świetnie. Obiecuję, że nie jest tak okropna jak się panu wydaje.- zapewniła swojego towarzysza.
Powrót do góry Go down
dr Joshua Grant
Zamurowalo go. Nie sądził, że jest aż tak bezpośrednia.
- Nie, nie, proszę wybaczyć - uśmiechnął się przepraszająco. - To ja mam drobne problemy z kontaktami miedzyludzkimi - tak, ciekawe od kiedy i dlaczego?
Tak. Zdecydowanie miał z tym coraz większy problem, coraz bardziej zamykał się w sobie.
- Jest Pani bardzo bezpośrednia - zauważył - To dość niezwykle
Powrót do góry Go down
Megan Mclean
- Przeszkadza to panu?- nie gniewała się na niego anie nie poczuła się urażona jego stwierdzeniem w końcu taka przecież była. Jednym to nie pasowało inni sobie chwalili. Gregory uwielbiał w niej tę cechę a przynajmniej tak zawsze mówił.
Nie skomentowała słów o jego problemach z kontaktami. wiedziała z czego to wynikało ale nie chciała poruszać tego tematu. Coś jej mówiło, że zamknie się wtedy jak ostryga.
Powrót do góry Go down
dr Joshua Grant
Pokiwał przeczaco głową. Pewnie rozumiała dlaczego.
- Nie. Wręcz przeciwnie. Nie lubię ani owijania w bawełne, ani mijania się z prawdą, nawet jeżeli ktoś ma o mnie złe zdanie. Lubię wiedzieć na czym stoję. Niestety ogromna część społeczeństwa cierpi na brak szczerości.
Kiedyś w końcu też taki był. Walił prawdą po oczach i wciąż miał przez to problemu. Teraz hamowaly go konwenanse i statut społeczny
- Skoro już jesteśmy w temacie..co pani o mnie myśli? Niewiele pani o mnie wie, ale może dowiem się czegoś nowego.
Powrót do góry Go down
Megan Mclean
- Ludzie tak są już skonstruowani. W pewien sposób społeczeństwo się nawet na tym opiera. Wyobraża pan sobie co by było, gdyby nagle wszyscy politycy zaczęli mówić prawdę.- lekko się roześmiała rozbawiona tą wizją i wizją chaosu, który powstał.
- Każe mi pan siebie oceniać po kilku spotkaniach? - w jej oczach pojawiło się nie dowierzanie i przez chwilę milczała jakby rozważała czy mówić czy nie.
- Wywiera pan pozytywne pierwsze wrażenie i też wrażenie bardzo skupionego na swojej pracy. Jest pan odważny, bo w końcu nie każdy ruszyłby w pustynię ratować obcych ludzi. I musi pan mieć pewną wrażliwość.- dodała.- W przeciwnym razie nie byłby pan właścicielem Peper.- ciekawa byłą co mężczyzna sądzi o jej opinii.
Powrót do góry Go down
dr Joshua Grant
Wargi zadygotały mu niebezpiecznie. Już widział minę ludzi ze slumsów, gdyby taki Black oznajmił " Doimy was ile wlezie, bo mój apartament sam się nie wyposaży frajerzy. A tak w ogóle niedługo braknie węgla i pogrążymy się w chaosie, mwahaha"
- Tak. W końcu jest Pani bezpośrednia. - i pozwolił jej mówić
Z tym skupieniem to by się zgodził. Ale reszta ? Odważny? Raczej głupi albo zdesperowany. Kto normalny idzie na pustynie, stwierdzając, że jak tam umrze to w sumie lepiej? I wrażliwy...może kiedyś. Przed Wiktorią.
- Czyli taki się wydaje na pierwszy rzut oka... - stwierdził z powątpiewającym wyrazem twarzy - Nieźle. A teraz tak szczerze do bólu?
Powrót do góry Go down
Megan Mclean
Zmrużyła lekko oczy jakby nie zrozumiała w pierwszej chwili jego pytania. A potem energicznie pokręciła głową przy czym ciemne włosy musnęły ramię Granta.
- To jest szczere. Dogłębniej mogłabym coś o panu powiedzieć gdybyś my nie wiem przyjaźnili się a nie spotykali od przypadku do przypadku. No ewentualnie mogłabym jeszcze dodać, że zbyt sceptycznie patrzy pan na świat ale ten temat już poruszaliśmy.
Spojrzała prosto na Granta.
- A teraz proszę mi się zrewanżować tym samym.
Powrót do góry Go down
dr Joshua Grant
Sceptycznie nastawiony. Tu trafiła w dziesiątkę. Nie skomentował tego jednak, bo musiałby tłumaczyć skąd jego sceptycyzm...a...nie chciał.
- Zrewanżować... - uśmiechnął się kącikiem ust - Przesadna optymistka, bezpośrednia, miłująca faunę i florę, otwarta i przyjazna. - rzekł, nawet się specjalnie nie zastanawiając.
Mógłby dodać, że piękna, ale toby było chyba zbytnie spoufalanie.

Powrót do góry Go down
Megan Mclean
- O proszę nawet nie musiał się pan nad tym zastanawiać, chociaż nie wiem czy przesadna optymistka to w pana ustach komplement czy wręcz przeciwnie. Powinien pan dodać jeszcze gaduła.- roześmiała się bo chyba ponownie zagadywała biednego protetyka na śmierć. Mogła jedna podejrzewać, że mu to odpowiada skoro z krzykiem nie uciekał w świat. W końcu pod byle pretekstem mógł się zmyć z parku a jednak nadal z nią tutaj siedział i uprzejmie gawędził.
Powrót do góry Go down
dr Joshua Grant
Uśmiechnął się tajemniczo, więc to czy był to komplement czy przytyk musiało pozostać zagadką.
- Też bywam bezpośredni - stwierdził jedynie, po czym wychylił się ku niej, sięgnął dłonią do jej talii, przyciągając ją do siebie i sprezentował jej iście ognistego Ziggurackiego całusa.
A tak serio...
- Też bywam bezpośredni - stwierdził obserwując Kaan-ankę. - Niedaleko stąd jest kawiarnia. W Zigguracie to idealna pora na kawę.
I nie, nie taką jako sobie fundowali z Isabelą...
Powrót do góry Go down
Megan Mclean
Meg nie protestowała a wręcz przeciwnie sprezentowała mu Kaana-anńskiego całuska, który burzył krew w żyłach mężczyznom.

- To dobrze. Naprawdę można sporo dzięki temu zaoszczędzić sobie ceregieli.- uśmiechnęła się.- W takim wypadku mam nadzieję, że nie pogniewa się pan jak przejdziemy na ty? I z przyjemnością napiję się kawy w pana towarzystwie. - posłała mu czarujący uśmiech i podniosłą się z ławki.
- Wpuszczą tam Peper?- zaniepokoiła się o psiaka.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Park Miejski
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 23Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Next
 Similar topics
-
» Park