IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Jacques "Artysta" Baudelaire

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Gość
Gość
Imię i Nazwisko: Jacques Baudelaire
Twarzy użycza: Stephen Delattre
Wiek: 30
Profesja: Przestępca - nie ścigany listem gończym

Statystyki:
Inteligencja: 20/100
Kondycja: 5/100
Reakcja: 10/100
Celność: 15/100
Technika: 15/100
Percepcja: 10/100
Cecha dodatkowa: Talent - aktorstwo: 15/100

Charakter:
Jacques jest... perfekcją, do niej uparcie dąży. Od najwcześniejszych lat swego życia mocno zżył się ze sztuką maści wszelakiej, a chwiejność jego psychiki i umiejętność lawirowania pomiędzy nastrojami najbardziej zbliżyła go do aktorstwa. Skrupulatny i oddany swojej pasji psychopata, który mocno wierzy, że mordowanie jest sztuką. Jego pistolet jest mu jak pędzel, którego wprawnymi posunięciami tworzy prace pełne artystycznej brutalności, budząc grozę w swych ofiarach. Jego makabryczny teatr sprawia mu wielką przyjemność, co czyni z niego doręczyciela najmocniejszego z przekazów: grozy. Uwielbia publiczność, poklask, czasami bywa nieco narcystyczny, a już na pewno krytyczny wobec innych "artystów". Cholernie inteligentny, persona o szerokich horyzontach. Artysta. Morderca...

Historia:
Jacques urodził się w rodzinie o artystycznych tradycjach. Ojciec był kompozytorem, matka malarką, sam zaczął rozwijać swoje zainteresowanie aktorstwem. Już od najmłodszych lat dało się w nim zauważyć zalążek niespokojnej duszy, oderwania od rzeczywistości, dość artystycznego podejścia do otaczającego go świata. Dokładnie w rok wybuchu wojny na świat przyszła jego siostra, z początku nieistotna dla dziesięcioletniego chłopca. Zainteresowanie dzieckiem przyszło dopiero, kiedy ich rodzice na kilka dni przed zakończeniem wojny zostali brutalnie zamordowani. Rodzeństwo zostało skierowane pod opiekę swojej ciotki, starej wariatki. Piętnastoletni wówczas Jacques uciekł od niej i dołączył do amatorskiego teatru. Żył z tego co zarobił na występie, ewentualnie ukradł. W tamtym okresie podupadł psychicznie, zaczął myśleć o Wielkiej Wojnie znacznie cieplej, traktując ją jako wizję artystyczną. Pisał wiersze, komponował pieśni, tworzył szkice, aż wreszcie dotarło do niego, że nie jest to odpowiednią formą ukazywania piękna wojny. To śmierć była najpiękniejsza! Tak narodziła się w nim pasja artystycznego mordu i obsesja na punkcie własnej siostry. Powiązanie dnia jej narodzin z wybuchem wojny nasunęła mu szaleńczą wizję. Dziewczyna była zwiastunem apokalipsy, perfekcją, muzą, ostateczny dziełem! Słał do niej listy, niemal miłosne, poddańcze, aż finalnie wizja spotkania z nią stała się bodźcem do powrotu na łono rodziny. Stara wariatka jednak nie chciała go znać. Spokojnie czekał, grał w miejscowym, już profesjonalnym teatrze, aż wreszcie ciotka brzydko zmarła, dziwnym przypadkiem. Dom pozostawiła siostrze Artysty, zaś ta ze względu na dobre kontakty z bratem, pozwoliła mu zamieszkać ze sobą. Zupełnie nieświadoma jego wielkich dokonań!

Dodatkowe:
- W teatrze nie pracuje odkąd dotkliwie poparzył twarz wrzącym olejem, z tego tytułu też nosi maski, gdy dokonuje mordu. Sztuka nie może zostać zachwiana przez choćby jeden objaw braku perfekcji. Poruszając się wśród społeczeństwa raczej kryje się w cieniu kapeluszy i chust, które nasuwa na połowę twarzy.
- Ma zmysł techniczny, dzięki któremu zarabia na życie. Zdarza mu się tworzyć szemranym klientom spersonalizowane bronie, choć w mieście raczej znają go gospodynie domowe, których sprzęt kuchenny nagle odmówił posłuszeństwa.
- Jako, że wyżej wymieniona robota raczej nie pali mu się w rękach, również daje różne lekcje. Czy to malarstwa czy to gry na jakimś instrumencie.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Liczba postów : 2879
avatar
Mistrz Gry
Akcept.

Pensja: 13 kredytów i 10 JW, mieszkanie w II Strefie.
Bardziej szczegółową historię postaci czy cokolwiek sobie zażyczysz możesz umieścić w Innych.
Pierwsze kroki i niezbędne tematy do założenia przed rozpoczęciem rozgrywki znajdziesz tutaj.

Uzupełnij proszę jeszcze pola profilu i... miłej gry, tajemniczy morderco!
Powrót do góry Go down
 
Jacques "Artysta" Baudelaire
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: karty postaci-