IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Węgiel i Technika

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Admin
Liczba postów : 4129
avatar
Admin
Węgiel jest najcenniejszym kruszcem w Avalonie. To nim napędzane są wszystkie urządzenia w kraju. Od protez, poprzez mechaniczne zwierzęta, na pojazdach kończąc. Każde sprytniejsze i nieco więcej wymagające urządzenie działa za sprawą pary.
Każdy mieszkaniec miasta, poza zwykłą pensją w postaci pieniędzy otrzymuje przydział węgla. To, czy mu wystarczy na przeżycie, to już inna historia. Każdy przedmiot mechaniczny wymaga określonej ilości bryłek, dzięki którym będzie działać. Dla przykładu, mechaniczna proteza ręki zużywa dwie bryłki węgla dziennie.

Jak można zdobyć węgiel? Poprzez pracę, jaka wykonuje postać oraz podczas sesji z Mistrzem Gry. Postać może zostać nagrodzona niewielkim przydziałem nie tylko punktów, ale i pieniędzy czy węgla. Można go też kupić na niewielką cenę lub porwać się na kradzież z kopalni.

1 JEDNOSTKA WĘGLA = 100 BRYŁEK

Inne źródła energii

Wraz z węglem wydobywany jest gaz ziemny. Jednak przez to, że jest po stokroć bardziej wybuchowy, a jego przechowywanie w butlach pod ciśnieniem jest bardzo niebezpieczne, uważa się go za produkt uboczny wydobycia węgla i stosuje jedynie do oświetlania ulic Drugiej Strefy i Fabryki rur i kół zębatych w Slumsach, jako tańszy zamiennik energii elektrycznej.
Inne kopaliny są składowane jako odpady, nie uważa się, by miały jakiekolwiek zastosowanie w gospodarstwach domowych czy przemyśle.
Tuż obok kopalni znajduje się potężna elektrownia węglowa. Produkowany w niej prąd, z racji dużego zużycia węgla, uważa się za bardzo kosztowny, przez co używa się go wyłącznie jako źródła światła w Centrum - zarówno na ulicach, jak i w domach i lokalach usługowych. Badania nad innymi zastosowaniami energii elektrycznej nie przyniosły zadowalających rezultatów, co było drugą, obok kosztów jej produkcji, przyczyną zarzucenia rozmyślań nad rozwojem technologii z jej użyciem. Trzecim powodem niewykorzystywania energii elektrycznej w inny sposób niż dotychczas, to brak wiedzy na temat jej gromadzenia. Konieczność podłączania wszystkiego do sieci za pomocą długich kabli jest zwyczajnie niewygodna, a że urządzenia napędzane parą tego nie wymagają - wygrały.
A poza tym - po co zmieniać coś, co jest dobre?

Technika w życiu codziennym

W Zigguracie człowiek jest niemal otoczony wszelkiego rodzaju machinami. Ułatwiają życie, pomagają przemieszczać się w krótkim czasie z miejsca na miejsce, pomagają w domu i pozwalają produkować rzeczy na masową skalę, o czym prości rzemieślnicy mogli kiedyś tylko marzyć. Umiejętność obsługi maszyn zasilanych parą w dzisiejszych czasach stała się obowiązkiem. W miejscu pracy nawet szwaczka ma do czynienia z napędzaną parą maszyną do szycia. Podstawowa wiedza na temat obsługi silnika parowego jest zwyczajnie niezbędna. Nieobycie z techniką mocno utrudnia życie.

Broń
Po Wielkiej Wojnie nastał czas pokoju. Broń palna została zdelegalizowana i nie można jej kupić normalnie w sklepie. Można jednak ją zdobyć w nie do końca legalny sposób u pewnej osoby w pewnym miejscu w mieście. Ale któż to jest? I gdzie go można spotkać? Ach, też byśmy chcieli wiedzieć! Szukajcie, a znajdziecie, na pewno w końcu traficie na odpowiednią osobę.
Najczęściej można spotkać broń palną, na naboje, w różnych wersjach i rozmiarach - zależnie od potrzeb. Jednak przedwojenni i wojenni wynalazcy nie spoczęli na laurach i dzięki ich staraniom na rynek trafiła broń laserowa. Rzadko można spotkać takie wynalazki, bo ich produkcja jest niezwykle kosztowna i skomplikowana. Ale kto wie, może znajdzie się okazja, by kupić choć jeden egzemplarz takiego pistoletu?

Nowe wynalazki
Jak wszędzie, i tu, w Zigguracie, wszystko, co nowe, początkowo spotyka się z nieufnością czy nawet niechęcią. Nie powinno to jednak odstraszać wynalazców przed tworzeniem nowych machin, opracowywaniem nowocześniejszych technologii czy ulepszaniem znanych rozwiązań. W różnych miejscach miasta można kupić przedmioty, których zastosowanie dla przeciętnego zjadacza chleba jest co najmniej zagadkowe. Za to dla innych może, a nawet powinno być to inspiracją. Warto próbować! A może ten właśnie wynalazek okaże się genialny i nie tylko ułatwi ludziom życie, ale i zmieni kształt otaczającej nas rzeczywistości?

Drodzy wynalazcy!
Jeśli uda wam się stworzyć jakiś wynalazek i nadejdzie w końcu czas na jego przetestowanie, należy udać się z prośbą do Admina lub Mistrza Gry o kostki. Dzięki temu dowiecie się, czy wasza machina zadziała, czy może jednak spektakularnie wybuchnie urywając wam kończynę. Trzymamy kciuki, by wszystko poszło po waszej myśli!
Powrót do góry Go down
 
Węgiel i Technika
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: STARE RPOZGRYWKI I WSZYSTKO :: Podstawy gry :: Wademekum-