IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Trauma po Wielkiej Wojnie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Admin
Liczba postów : 4129
avatar
Admin
Wielka Wojna, która trwała w latach 2845 - 2850, skończyła się niemal piętnaście lat temu. Poza tym, że zniszczyła miasto Ziggurat, a na jego zgliszczach powstał Neoziggurat, trwale odcisnęła swe piętno na psychice jego mieszkańców. Można mówić o doświadczeniach pokoleniowych wojny, o wspólnych przeżyciach i traumie. W zależności od wieku, pamięć i świadomość wojny są nieco inne.

I. Urodzeni po 2850 roku - obecnie mają poniżej 15 lat, urodzili się już po Wielkiej Wojnie.

II. Urodzeni między 2840 a 2849 rokiem - obecnie mają od 16 do 25 lat, byli zbyt mali, by zapamiętać okrucieństwo Wielkiej Wojny w całości, mogą jednak mieć pojedyncze wspomnienia, jakieś przebłyski, gdy byli świadkami strasznych wydarzeń. Podczas wojny mogli stracić rodziców, rodzeństwo, dalszych krewnych i przyjaciół.

III. Urodzeni między 2835 a 2839 rokiem - obecnie mają od 26 do 30 lat, pamiętają wojnę bardzo dobrze, ale byli zbyt mali, by wziąć w niej czynny udział. Ich dotyczą wszelkie głębsze urazy psychiczne, niż przedstawicieli młodszego pokolenia, ale mogą przeżyć tę samą stratę, co oni.

IV. Urodzeni przed 2834 rokiem - mają obecnie powyżej 31 lat. Oznacza to, że mogli wziąć czynny udział Wielkiej Wojnie, choć niektórzy dopiero pod koniec. Mężczyźni od 16 roku życia mogli wstępować do wojska, by walczyć na froncie. W tym czasie kobiety zajmowały się produkcją broni, opieką nad rannymi i pomocą w sztabach dowodzenia, na przykład na stanowiskach łączniczek.
Ich doświadczenia to przede wszystkim głębokie poczucie straty. Na wojnie zginęli nie tylko ich rodzina i przyjaciele, ale nierzadko mężowie, żony, narzeczeni. Starsi mieszkańcy pochowali swoje dzieci. Wielu ludzi zaginęło - nie odnaleziono ich żywych ani martwych. Czy zginęli przysypani przez gruzy obecnych Slumsów, czy uciekli do innego kraju i kiedyś jeszcze powrócą na pokładzie sterowca? Tego nie wie nikt...
Powrót do góry Go down
 
Trauma po Wielkiej Wojnie
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: STARE RPOZGRYWKI I WSZYSTKO :: Podstawy gry :: Wademekum-