IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Pytania i propozycje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
Admin
Liczba postów : 4129
Admin
First topic message reminder :

Kto pyta, nie błądzi. Tutaj można pytać o wszystko, co związane z forum i rozgrywką. Można także zgłaszać wszelkie propozycje i uwagi.
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Gość
Gość
Wiem, przyczepiam się, ale nie nikt nie musi mnie słuchać:

Zamiast lub obok techniki do broni może być wymagana umiejętność broń palna.

• Rewolwer podstawowy typu I oraz typu II
    - Skoro broń różni tylko kaliber (rozumiem, że różnica nie jest duża), to wymagana do nich umiejętność powinna być taka sama, bo broń obsługuje się tak samo. Rewolwer z większym kalibrem wymagałaby większych odstępów między oddawaniem kolejnych wystrzałów, by zachować celność, a to kwestia wprawy, a nie znajomości konstrukcji broni.
  • V6
    - Liczbę pocisków zmniejszyć z 8 do 4. Broń jest mała, poręczna i bardzo łatwa do ukrycia, ale ma krótką lufę i jest lekka, co sprawia, że jest mało celna i nadaje się do strzelania na odległość do 7 metrów. Kaliber mały, więc rany postrzałowe powinny być małe, a pocisk w większości przypadków powinien przechodzić na wylot.
  • Spitfire A1
    - Tu moim zdaniem jest OK.
  • Broń automatyczna typu 1
    - Broń mi subiektywnie nie podchodzi. Raz - mimo farbowania, wygląda jak broń z XXI wieku, dwa - ma dwa magazynki, z czego jeden znajduje się układzie Bullpup. Trzy - opis podaje, że broń jest większa i cięższa od rewolweru, co by sugerowało karabinek... mi ta broń wygląda na ręczny karabin.
  • Broń laserowa o mniejszej i większej mocy
    - Strasznie mi się kojarzy z grą Fallout. :D Przyda się opisać lepiej działanie tych broni. Czy broń o słabszej mocy ogłusza, a o większej powoduje oparzenia, które ciężko się leczy. Można by dać zamiast odnawialnego źródła zasilania broni, bateryjki, które się wymienia - jak magazynek.
  • Strzelba automatyczna
    - Proponuję zmienić nazwę na Ciężka/Bojowa Strzelba Automatyczna. W końcu jest duża i ciężka. W takim układzie powinna być nieporęczna, lecz celna. Odrzut niewielki, tłumiony przez masę, która w tej strzelbie jest znaczna.
    - Przyda się też strzelba dla myśliwych, lżejsza i powtarzalna wersja, najlepiej z magazynkiem wewnętrznym (wkładasz pociski do broni). Miejsce na pięć łusek powinno być w sam raz.
  • Karabin maszynowy
    - Lekki karabin maszynowy - Ciężki, nieporęczny i niezbyt celny (jak na karabin). Kaliber duży, więc penetracja i zasięg zadowalający. Magazynek broni stanowi bęben, więc liczba pocisków powinna być w przedziałach 60/71/90, zależnie od bębenka. W gratisie do broni powinien być dwójnóg, który pozwoliłby na strzelanie zza zasłony lub z pozycji leżącej.
    - Przydałby się też lżejszy - ręczny karabin maszynowy, który byłby na wyposażeniu każdego żołnierza.
  • Laski dynamitu
    - Może tak jeszcze granaty? :D
  • Inne
    - Przydałby się karabin powtarzalny dla myśliwych i ewentualnie karabin automatyczny na potrzeby wojska czy policji dla strzelców wyborowych. Tak samo lżejsza wersja strzelby oraz karabinu maszynowego.
    - I jeszcze jedno. Może jakieś wiatrówki wprowadzić, by dzieciaki mogły się też pokaleczyć, strzelając do butelek.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1857
Fanny Marchant
Technika przy broniach jest wymagana ponieważ trzeba posiadać na ten temat jakąś wiedzę, by obsłużyć konkretne modele. Służy też to temu, by umiejka ta była chętniej rozwinaja (cały czas, paradoksalnie traktowana jest przez wszystkich nieco po macoszemu). Dobra znajomość broni palnej sprawia, że gracza może ominąć jakaś fabularna niespodzianka z nią związana. Zdaję sobie sprawę z tego, że opisy broni w spisie nie są najlepsze : <
Rewolwery typu I i II - są to jakby "kolejne poziomy".
V6 - Liczba pocisków zostanie bez zmian. Rzeczy wiście, rany od tej broni nie są duże. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, bym to dodała do opisu?
Broń automatyczna typu I - Tak, zdaję sobie sprawę z jej nowoczesnego wyglądu. Mimo wzystko pasowała mi jednak do naszego uniwersum, więc się tu znalazła. Pisząc, że jest większa i cięższa miałam na myśli nie aż tak dużą różnicę. Zdjęcie sugeruje długość mniej więcej dwóch dłoni. Na pewno dopiszę informację o drugim magazynku.
Broń laserowa- Masz całkowitą rację! Broniom laserowym przyda się dokładniejszy opis, ponieważ z obecnego niewiele wynika. Dodatkowo, co nieco wstydliwe, bronie te ani razu jeszcze nie pokazały się w fabularnej rozrywce.
Strzelba automatyczna- Przyznam, że to jest właśnie model dla myśliwych.
Karabin maszynowy- Jeśli chodzi o wyposażenie żołnierzy, to mają oni dostęp do każdeo rodzaju broni (poza laserową).
Wiatrówki - w mieście panuje zakaz posiadania broni, toteż i wiatrówek dla dzieciaków nie ma.
Granaty - Pewnie pojawią się przy aktualizacji : D

Dziękuję ślicznie za te wszystkie uwagi. Gdy będę aktualizować spis, na pewno z nich skorzystam!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Jasne. Przy tym V6, to jak najbardziej. Mój grosz wkładu w forum. :D
To chyba tyle, ale przydałby się jakiś sztucer. Wink
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1362
Beth Ryder
Słuchajcie a może by tak w końcu uregulować zakup broni i nabojów dla myśliwych? W teorii mają kupować u ... (wiadomo gdzie) ale przecież oni maję tę broń legalnie, więc i legalne powinno był źródło amunicji.
Powrót do góry Go down
Fanny Marchant
Nie, myśliwi i łowcy głów nigdy nie musieli zaopatrywać się u tego konkretnego NPC. Pamiętam, jak jeszcze z Kirkiem zastanawiałyśmy się kiedyś, po co Jim się do niego wybrał, skoro jako myśliwy (hej, masz broń z przydziału, podobnie policja, wojsko i łowcy głów) posiada zezwolenie na posiadanie broni.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 3578
Emily Black
To ja mam pytanie: u Naomi zaznaczyłam, że często wychodzi z braćmi na pustynię, na polowania. Mogę założyć, że ma pozwolenie na broń, skoro jeździ tam od lat? Mam kupić broń legalnie-fabularnie?
Powrót do góry Go down
Fanny Marchant
Najlepiej będzie, jeśli pójdzie do Ratusza załatwić pozwolenie. Jako baba trochę się tam nagada myślę, ale jako że właśnie - jest prawie jak ten myśliwy, może pójść w miarę łatwo.
Powrót do góry Go down
Emily Black
Może jak grupowo pójdą, z braćmi (npc) to łatwiej pójdzie? Czy Jima/Brica wyciągnąć, żeby za nią poświadczyli?
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1362
Beth Ryder
Fanny Marchant napisał:
Nie, myśliwi i łowcy głów nigdy nie musieli zaopatrywać się u tego konkretnego NPC. Pamiętam, jak jeszcze z Kirkiem zastanawiałyśmy się kiedyś, po co Jim się do niego wybrał, skoro jako myśliwy (hej, masz broń z przydziału, podobnie policja, wojsko i łowcy głów) posiada zezwolenie na posiadanie broni.

Jakie po co jak tak mi Kirk kazała lol2 Pamiętam, że toczyła się właśnie na ten temat dyskusja i i ty mówiłaś, ze bez sensu a ona stała przy swoim, że tam ma iść lol2
Powrót do góry Go down
Fanny Marchant
W takim razie jeszcze raz, od nowa: myśliwi, policja, wojsko i łowcy głów nie muszą szukać NPC handlującego bronią i amunicją, bo to (powtarzam się lol2 ) bez sensu. No chyba, że mają na to ochotę, wtedy nie ma sprawy. Zaopatrujecie się w jednostce wojskowej.
Inni muszą jednak to zrobić (szczególnie ci, którzy nie mają papierów na broń). Natomiast ci, którzy nie należą do wymienionej grupy a pozwolenie posiadają również naboje pobierają z jednostki, jednak otrzymują ich niewielką ilość i muszą wypełnić trochę papierologii. Rzecz jasna im postać bogatsza lub im więcej znajomości w wojsku/rządzie posiada, tym łatwiej jej to wszystko załatwić. Tak myślę.
Powrót do góry Go down
Emily Black
Emily Black napisał:
Jima/Brica wyciągnąć, żeby za nią poświadczyli?
Up.
To coś da?
Powrót do góry Go down
Fanny Marchant
Sądzę, że tak. Myślę, że takie osoby jak Naomi po prostu będą musiały się trochę naczekać a takie jak Bertram, Black, Marchant i Willoughby dostałyby pozwolenie od ręki. Rozumiesz, o co mi chodzi, nie? Naomi mogłaby też dostać kostki
Powrót do góry Go down
Emily Black
Ok, to muszę ją wysłać.
Dzięki.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1536
Nathan Lamb
Tak mnie dzisiaj naszło...
Mamy takie miejsce w mieście jak: Ukryta strzelnica.
Po pierwsze żadna ona ukryta, bo chodzą tam wszyscy.
A już przebywanie tam elit mnie zdziwiło.
Proponuję aby ukryć ją a dostęp do strzelnicy miała tylko grupa nędzników i upadek moralny.

Bo co to za miejsce gdzie w każdej chwili może przyjść wojsko i policja.

Można by było zrobić to na zasadzie tuneli gdzie dostęp  mają tylko posiadacze map.

Luźna myśl. Jeśli nie odpowiada mój pomysł. Napiszę podanie do burmistrza o zrównanie miejsca z ziemią, najlepiej buldożerem jako miejsce nie bezpiecznie i wylęgarnie przestępczości. Ktoś kto ma broń i na nią pozwolenie może legalnie strzelać na strzelnicy wojskowej. Czyż nie?
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 649
dr Ned Beowulf
Szczerze, też mi to przeszkadzało. Chętnie bym takie coś zobaczyła. Legalnie posiadający broń mogą ćwiczyć na strzelnicy w jednostce, jak napisałeś.
Czekam na zdanie innych adminów.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 360
Naomi Young
Tak mi się zawsze wydawało, że do ukrytej strzelnicy chodzą tylko ci, co broń mają nielegalnie. Cała reszta może ćwiczyć w jednostce albo jakimś specjalnym miejscu, ale jestem za jednostką.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 533
Faith Moncreiff
Odnośnie do remontów i sprawy dzielnic.

Wychodzę z propozycją, aby dzielnice miały konkretną lokalizację. Mianowicie - pierwsza dzielnica jest najbliżej centrum, a trzecia najdalej od centrum i najbliżej kolejnej strefy. Dzięki temu łatwiej będzie nam ogarniać nie tylko sąsiedztwo, ale również odległości i stan materialny. Bo wiadomo - im bogatsze mieszczaństwo tym bliżej Pierwszej Strefy Centrum, a im biedniejsze, tym bliżej Slumsów.

Co Wy na to?
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1320
Fabian Sinclair
Agree
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 129
Edgar Lagrange
W sumie jestem za - kolejny podział do zniszczenia ;3

A co do ukrytej strzelnicy: pomysł jak najbardziej genialny. Ukryty temat tylko do brudasów i tych co mają broń nielegalnie. Ew. dostęp można uzyskać zostając wprowadzonym przez inną osobę mającą tam dostęp ;p
(trochę dużo roboty dla adminów)
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1387
Raven Alistair Crow
http://miasto.forumpl.net/t1321-zmiany-remonty#72488 Proponuję przenieść rozmowę dotyczącą dzielnic tutaj, gdzie poświęcony zmianom został cały temat.

Co do ukrytej strzelnicy - trzeba będzie zrobić nową, ponieważ obecną zajął się troskliwy Lamb :D Mamy już ukryte tematy - fakt, admin musi dawać dostęp do nich. Muszę sprawdzić, czy da się tu zrobić po prostu tematy na hasło, co by ułatwiło sprawę.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1292
Charlotte Moncreiff
Przychodzę, bo już w sumie była o tym dyskusja na sb, ale nic z niej dalej nie wyszło. Chodzi mi o punkty dodatkowe. Charlotte dostała dwa do handlu, przejmując Confiteor, co moim zdaniem kompletnie jej nie pasuje i jest zbędne.

Już po prostu skasowałabym je z profilu, ale może warto byłoby móc je wymienić na inną umiejkę? Np. inteligencję?

Handel raczej pasuje do osób, których rzeczywistym zadaniem jest sprzedaż bezpośrednia. A taki właściciel kawiarni nie stoi za ladą i nie obsługuje klientów.
Powrót do góry Go down
Fabian Sinclair
Ale handel można podciągnąć pod prowadzenie knajpy. Emily prowadzi kawiarnie i też ma handel.

Ja mam propozycję odnośnie naszych ciężarnych pań. Mamy przywrócony normalny tok starzenia (jak u dorosłych). Natomiast by nieco usprawnić czy też przyspieszyć, może ciąża jak kiedyś trwałaby 3 miesiące a już starzenia dziecka, bez zmian?
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 196
płk James Fraser
Fabian Sinclair napisał:

Ja mam propozycję odnośnie naszych ciężarnych pań. Mamy przywrócony normalny tok starzenia (jak u dorosłych). Natomiast by nieco usprawnić czy też przyspieszyć, może ciąża jak kiedyś trwałaby 3 miesiące a już starzenia dziecka, bez zmian?

A ja myślę, że ciąża w czasie realnym jest dużo lepszym rozwiązaniem. Te trzy miesiące i szybsze starzenie się dzieci trochę rozwala system. Np Blacki 6 la po ślubie ponad trzyletnie dzieci, które urodziły się rok temu.
Powrót do góry Go down
Fabian Sinclair
No ja wiem, że szybsze starzenie rozwala, dlatego proponowąłam wyłącznie przyspieszenie samej ciąży
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 196
płk James Fraser
Ale z ciążą masz to samo. Meg by musiała już rodzić a tak to na spokojnie można sobie wszystko rozegrać a biorąc pod uwagę nasze tempo to zaleta.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Pytania i propozycje
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Pytania Sokratesa
» Dyskusje i propozycje
» Pytania
» PAWEŁ SZAWEŁ – PYTANIA I ODPOWIEDZI do dyskusji