IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 System prawny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Admin
Liczba postów : 4129
avatar
Admin"Sprawiedliwość jest drugim wielkim zadaniem prawa,
jednak pierwszym jest pewność prawa, pokój."


Gdy ucichły działa, a bomby przestały sypać się z sunących powoli nad miastami zeppelinów, nowo wybrane władze za wszelką cenę usiłowały opanować sytuację, ograniczając wolności i reformując system prawny. Zadanie nie było łatwe lecz podjęte działania spełniły swój cel. Po 15 latach przemian, miasto powoli zaczyna sprawnie funkcjonować, a mieszkańcy odzyskują część przywilejów i możliwości, mogąc liczyć przy tym na pewność prawa. Wciąż jednak pewne relikty z czasów wojny i okresu tuż po niej pozostają aktualne.

Na terenie Neozigguratu, jak i całego Avalonu, obowiązuje prawo precedensowe, umożliwiające sądom kształtowanie systemu, w zależności od potrzeb mieszkańców i władz, a i dające rzeszy prawników, prokuratorów i urzędników miejskich pole do popisu. Rozprawy odbywają się na sali sądowej w ratuszu, a w przypadku niesprawiedliwego, naszym zdaniem, wyniku postępowania, możliwym jest wniesienie apelacji do samego burmistrza, którego rozstrzygnięcie jednak jest już ostateczne.

Oto kilka kwestii prawnych, które należy mieć na uwadze:


 • Zabójstwo, co do zasady, karane jest śmiercią.
 • Posiadanie nielegalnej broni zagrożone jest dłuższą odsiadką w więzieniu.
 • Prywatne wyrabianie i sprzedawanie alkoholu jest zabronione, acz władze coraz częściej przymykają oko na ten występek.
 • Posiadanie małych ilości narkotyków nie jest zagrożone karą, ale ich sprzedawanie już tak.
 • Aborcja jest surowo karana. Miasto wciąż próbuje odbudować zdziesiątkowaną populację. Środki antykoncepcyjne są jednak powszechnie dostępne.
 • Osoby ze slumsów przebywające w centrum w godzinach wieczornych, mogą zostać aresztowane i obłożone karą grzywny.
 • Możliwe jest uzyskanie rozwodu, jednak nie jest to takie proste. Trzeba przekonać sąd do tej kwestii. Najlepszymi powodami jest niemożliwość posiadania dzieci z danym partnerem/partnerką. W przypadku pary, która potomstwo już posiada, uzyskanie rozwodu jest nieco prostsze.
  - Rozwód z osobą ubezwłasnowolnioną z powodu choroby psychicznej jest niemożliwy.
  - Jeśli sąd uzna, że choroba psychiczne występowała już przed zawarciem małżeństwa i że fakt ten został zatajony, małżeństwo może zostać uznane za niezawarte.
 • Adopcja jest możliwa i mile widziana, jednak dziecko może być adoptowane jedynie przez osoby tej samej, lub wyższej klasy społecznej. Osoba ze slumsów nie może adoptować dziecka pochodzącego z rodziny należącej do klasy drugiej.
Powrót do góry Go down
 
System prawny
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: STARE RPOZGRYWKI I WSZYSTKO :: Podstawy gry :: Wademekum-