IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Klimat. Flora i fauna.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Admin
Liczba postów : 4129
avatar
Admin
Avalon
Za murem okalającym miasto ze wszystkich stron rozpościera się nieprzyjazna wszelkiemu życiu pustynia. Piaszczyste wydmy wydają się nie mieć końca. Legenda głosi, że wokół jedynych na całym słupie oaz powstały cztery miasta Avalonu, a poza nimi na całej jego powierzchni nie ma ani kropli wody. Nikt do tej pory nie kwapił się, by to sprawdzać. Za dnia jest zbyt gorąco, by wypuszczać się daleko w pustynię. Nocą jest chłodniej, ale gdy znów wzejdzie słońce nie ma się gdzie ukryć przez upałem. Wydmy nie zapewniają cienia, a o górach czy skałach nikt dotąd nie słyszał.
Klimat Avalonu nie sprzyjał rozwijaniu się życia poza miastami. Ponoć na pustyni kiedyś żyły potężne stwory, ale według ksiąg dawno wyginęły, gdy ludzie odcięli im dostęp do wody.
O porze deszczowej, dzięki której mogłyby przetrwać chociaż nieliczne rośliny, endemity, nikt nie słyszał. Zamiast tego kilka razy do roku Avalon nawiedzają potężne burze piaskowe.

Mikroklimat Neozigguratu
Neoziggurat ma swój wewnętrzny mikroklimat. Choć upały nierzadko sięgają granic ludzkiej wytrzymałości, to powietrze nie jest tak suche, jak za murem. Dzięki położeniu miasta w miejscu rozległej oazy, jego mieszkańcy mogą doświadczyć czegoś na pustyni zupełnie niemożliwego - prawdziwego deszczu.

Flora.
Dostęp do wody pozwolił ludziom na rozwinięcie rolnictwa i zaspokojenie podstawowych potrzeb żywieniowych. Uprawa roślin jadalnych dzięki żyznej glebie oazy jest łatwa i efektywna, a żywność z nich produkowana stosunkowo tania. Nawet mniej zamożni mogą sobie także pozwolić na posiadanie roślin ozdobnych.

Fauna.
Inaczej jednak jest z ze zwierzętami. Populacja zwierząt gospodarczych jest niewielka, a zapotrzebowanie na mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego ogromne, przez co ich ceny są bardzo wysokie. Dla wielu kilka jajek od kury raz w miesiącu to luksus, na który nie zawsze mogą sobie pozwolić.
Nie inaczej jest ze zwierzętami nieprzeznaczonymi do produkcji żywności. Podstawowymi zwierzętami pociągowymi są konie, jednak ich ceny i trudności w hodowli wymusiły powstanie ich mechanicznych zamienników. Posiadanie żywego wierzchowca jest luksusem, na który mogą sobie pozwolić jedynie najbogatsi.
Zwierzęta domowe, ozdobne, których przeznaczeniem jest tylko i wyłącznie zabawiać właściciela są tak rzadkie, że wielu uboższych mieszkańców miasta przez całe życie nie widziało choćby jednego z nich z daleka. Posiadanie w ogrodzie stadka pawi, a w domu dwóch psów, kota i chomika jest wyznacznikiem statusu społecznego i niezbitym dowodem na majętność. Ostatnio modne były perliczki nakrapiane, ale kto wie, co teraz wymyśli znudzona i obrzydliwie bogata elita?
Powrót do góry Go down
 
Klimat. Flora i fauna.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: STARE RPOZGRYWKI I WSZYSTKO :: Podstawy gry :: Wademekum-