IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Ulica Czternasta

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
Admin
Liczba postów : 4129
Admin
First topic message reminder :

Na Ulicy Czternastej zatrzymują się powozy parowe. Machiny te co prawda nie mają zadaszenia, ale mogą pomieścić do 6 pasażerów.

Cena przejazdu:
opłata jednorazowa od osoby – 1 Kredyt
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Liczba postów : 226
kpt. John Silver
-> uliczna Dwudziesta

Trochę trwało zanim dotarł z ulicy Dwudziestej na Czternastą. Krople potu spływały mu już po skroniach, jednak otarł je ręką i biegł dalej. Zrobił sobie krótką przerwę przystając obok jednego z mniejszych sklepów. Nie trwało to jednak długo. Kilka, kilkanaście głębokich oddechów, małe przećwiczenie stawów i bieg powrotny. Kolejni mijani ludzie, kamienice, witryny. Aż do domu.

zt -> mieszkanie Silvera
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1500
Nicolas Fitzroy
/początek

Nicolas szedł z domu do pracy. Zapewne kilka minut minął się z Emily. Może to i dobrze? Z drugiej strony pewnie chętnie by ją poznał. Powoli stawiał krok za krokiem, świeżo upieczony mąż panny już-nie-Fassbender. W zasadzie prócz jej nazwiska nic się między nimi nie zmieniło.
Wyciągnął z teczki papierosy, stwierdzając, że zapali jeszcze przed pracą.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 791
Mabel Grey
/początek

Mabel miała dziś dobry dzień. Znalazła nawet podarty kredyt na ziemi! A, że była dobrym człowiekiem to jeszcze raz przedarła go na pół i rzuciła na ziemię, co by więcej ludzi się ucieszyło!
I tak sunęła sobie czternastą ulicą zastanawiając się kogo by tu obrobić. Tak sobie szła aż minęła znajomą twarz. Zamyślona minęła jednak Nicka i dopiero po kilku krokach uświadomiła sobie, że przecież zna tego gościa. Obróciła się po pięcie i popędziła za nim.
- Niiick! Niiick heeej! - zawołała za nim i z szerokim uśmiechem dopadła do niego. - Co słychać? Fajną żeście mieli imprezkę! Sorki że tak niezapowiedziana ze śmierdzącym praniem wpadłam, ale wiesz no, Ezek nic mi nie powiedział - pożaliła się.
Powrót do góry Go down
Nicolas Fitzroy
Nicolas również szedł w zamyśleniu, jakoś nie rozglądając się na boki. Dopiero kiedy usłyszał głos Greyówny drgnął trochę niespokojnie, ale później od razu uśmiechnął się lekko.
-Cześć, młoda damo. A nic się nie stało, ale zadziwiłaś połowę elity Zigguratu.-parsknął śmiechem.-Moja żona bardziej się tym przejmuje niż ja. To było nawet zabawne.-wzruszył ramionami.
Powrót do góry Go down
Mabel Grey
Gdyby Mabel kiedyś się nad tym zastanowiła pewnie zadziwiłoby ją, że Fitzroyowie w ogóle się z nią zadają. Ale nigdy nie przykładała do tego większej wagi, więc było to dla niej dość normalne.
- O cholera, aż tak wysoko się puszczacie? - popatrzyła na niego jakby jej właśnie przez łeb przyłożył. - A to w sumie dobrze, ze wpadłam! - skwitowała wesoło i zamachała wesoło rękami. - Powiem ci, że ładną masz żonkę, Nick, ale czy będzie chciała robić moje pranie?  - Największa zagadka ludzkości.
Powrót do góry Go down
Nicolas Fitzroy
Dla Nicka Mabel była na tyle słodko-niewinna i głupio-mądra, że nie sposób jej nie polubić. Z reguły miał awersję do ludzi, ze slumsów, ale ona jakoś go ujęła.
Ja się puszczam...-zaśmiał się w duchu.
-A wiesz, przez lata zrobiło się trochę znajomości.-wzruszył ramionami.
-Lila twoje pranie? Prędzej wypieprzy mnie z mojego własnego mieszkania. Ale spokojnie, zajmiemy się tym z Ezkiem.
Powrót do góry Go down
Mabel Grey
Gdyby Nick jej to powiedział zapewne otrzymałby coś podobnego w odpowiedzi. Ona też zwykle miała awersję do elity, bądź tych którzy starali się nią otaczać, ale Ezek to Ezek, a Nick to jego fajny brat, który nie pogonił jej z miotłą.
- Dzięki! Przynajmniej czyste ciuchy będę miała, bo niedługo chyba wylecę na ulicę. Ciężko u nas z węglem. Ostatnio nawet próbowałam znaleźć pracę, ale w cukierni mnie nie chcieli - wykrzywiła usta w podkówkę. - Nie wiesz, czy ktoś nie szukałby mnie do pomocy?
Powrót do góry Go down
Nicolas Fitzroy
Trochę się zmartwił słysząc co też dzieje się w jej życiu. Powoli uświadamiała mu, że tam w slumsach jest czasami naprawdę nieciekawie. Ale co on jej pomoże? Da kilka jednostek i co?
-Aż tak źle? Mogę się popytać. A na służbę byś nie chciała?-zapytał. W sumie nie miał nikogo konkretnego na myśli, ale spytać się w paru miejscach mógl.
Powrót do góry Go down
Mabel Grey
Mógłby kupić jej mieszkanie i za nie płacić plus dostarczać dzienną porcję ciastek. To by pomogło. Choć w takich warunkach po miesiącu pewnie wyglądałaby nie jak szkapa, a pączek.
- Na jaką służbę? Że do policji? Nie dzięki!
Powrót do góry Go down
Nicolas Fitzroy
Niestety Nico nie miał tyle kasy, żeby mieć utrzymankę. Słysząc jej tekst wyciągnął rękę i pstryknął w nos.
-W domu głupku, sprzątanie, mycie okien, podłóg, gotowanie i tak dalej.
Powrót do góry Go down
Mabel Grey
Mabel potarła się po nosie, kiedy po nim dostała. Gdyby to był Jim, a nie Nico, pewnie by mu "oddała".
- Aaa... no właśnie problem jest taki, że... nie umiem - wzruszyła ramionami. - Nawet Jim powiedział, że sobie nigdy męża nie znajdę, bo bym mu nawet gaci uprać nie potrafiła - westchnęła.
Powrót do góry Go down
Nicolas Fitzroy
Nicolas potarł sobie dłonią świeżo ogolony policzek.
-Nic? Kompletnie? To co umiesz robić?-spytał, po czym zerknął na zegarek.
-Chodź, przejdźmy się, bo ja idę do pracy.-zaczęli iść w kierunku centrum.
Powrót do góry Go down
Mabel Grey
No to ruszyli sobie dalej ulicą.
- Znaczy no wiesz gacie bym uprała, bo swoje musiałam i coś tam pościerać, albo pozamiatać, albo zaścielić łóżko... - podrapała się po ciemnej czuprynie. Co jeszcze potrafiła?
- Gotować nie umiem, ale... ej, ty umiesz! - aż podskoczyła w miejscu. - Nick, nauczysz mnie gotować?! - popatrzyła na niego pełna nadziei i wyjątkowo podekscytowana. Naprawdę była zmotywowana czegoś się nauczyć. I podjadać też.
Powrót do góry Go down
Nicolas Fitzroy
Czyli taką kompletną pierdołą nie była. Gorzej jakby do wszystkiego miała dwie lewe ręce i nie potrafiła nic przy sobie zrobić.
-A masz jakiś pomysł gdzie być chciała pracować?-dopytywał, bo cholera, nie miał pomysłu. Nie znał jej tak dobrze, żeby wiedzieć w czym by się sprawdziła. Może jakieś roznoszenie gazet? Fanny by się nie zgodziła, ale Henryka mógłby poprosić co by mu dał jakiś numer do sekretarki czy kogoś z niższego szczebla. To wyśle tam tę małolatę.
-Uczyć gotować?-popatrzył się na nią lekko rozbawiony-Mogę cię pouczyć jak chcesz.
Powrót do góry Go down
Mabel Grey
Pracować? Kurczę ostatnio coraz częściej była konfrontowana z tą myślą. No, może jakby potraktowała to jak przygodę? Tak jak na wyprawie! Tam też przecież pracowała!
- No... w cukierni - odparła rozmarzona, wspominając sobie pączka, którego tam ostatnio zjadła. - I podobno nieźle macham kilofem - dodała wracając do rzeczywistości. - Ale w kopalni to bym w sumie nie chciała. No. Nie, w kopalni nie...
O roznoszeniu gazet nawet nie pomyślała, choć ta idea może nawet przypadłaby jej go gustu.
- Serio? - zamrugała i zaraz pisnęła z radości. - Ale super! Ale ekstra! Naprawdę mnie nauczysz? Albo wiesz co? Nie, teraz już nie możesz odmówić jak się zgodziłeś! - uznała. - Nick, ty to jesteś jednak w porzo koleś - pokiwała głową i z radości aż go uściskała. Ale krótko, nie będzie ich tu przecież wstrzymywać jak mieli gdzieś iść.
Powrót do góry Go down
Nicolas Fitzroy
Rozłożył ręce.
-Tam niestety znajomości nie mam.
Chociaż... Jakby się tak zastanowić... Niee, Naina przecież dała Grantowi kosza, nie będzie chciała z nim rozmawiać pewnie. Zresztą nie wiedział jak tam między nimi teraz jest.
-Eee, nie, do kopalni się byś nie nadawała. Gdzie taka panna do kopalni.-czy on jej właśnie pojechał komplementem?
Zaśmiał się serdecznie, kiedy go uściskała, czym oczywiście się odwdzięczył.
-Serio, serio. Zawsze przyjemniej gotuje się z kimś.-odpowiedział, nadal uśmiechnięty. Potem wpadło mu coś do głowy.
-Chcesz iść ze mną do laboratorium?-Nicolas chyba robił jej dzisiaj Dzień Dziecka normalnie. Zresztą i tak miał iść tylko na godzinę, załatwić kilka spraw i po papiery od projektu.
Powrót do góry Go down
Mabel Grey
- A gdzie masz? - zainteresowała się. Wszak znajomości to dobra rzecz, a dobre rzeczy to takie, których człowiek chętnie się chwyta, nie?
- Jaka panna? Że niby jestem słaba? - obruszyła się. No i gadaj tu z taką.
- Jejku, nikt nigdy nie uczył mnie gotować? Ale to chyba nie takie trudne, nie? Po prostu wrzucasz wszystko do garnka, mieszasz, podgrzewasz i jest! Chociaż... - zastanowiła się. - Nie no, takie łatwe to być nie może. Inaczej już bym gotować umiała. A nie u-u.. miem! - kichnęła. Podciągnęła nosem. - Uch, pyłki jakieś czy coś.
Na hasło laboratorium pewnie stanęłyby jej uszy, gdyby była pieskiem.
- Do laboratorium? - popatrzyła na niego i aż zamachała rękami z radości. - Tak!
Kurczę, powoli zaczynała myśleć, że Nico był nawet fajniejszy niż Ezek!
Powrót do góry Go down
Nicolas Fitzroy
-Wszędzie.-zafalował brwiami. W sumie... Jakby się tak zastanowić... Nicolas miał pewnie większe możliwości niż sam dostrzegał. Zwłaszcza, że zależało mu najbardziej na pracy w laboratorium.
-O maszyno... Nie słaba, w sensie, że ładna.
Pokręcił głową. Co za panna! Gdzie ona się uchowała?
-Gotowanie wcale nie jest takie łatwe... Znaczy niektóre przepisy są, ale czasami człowiek może się namęczyć.
Zaśmiał się głośno, widząc jej radość.
-Ezek nigdy ci tego nie zaproponował? W sumie pracujemy na innych działach. U mnie jest fajniej, mówię ci.
Powrót do góry Go down
Mabel Grey
- Aaa no tak... no tak, racja - uśmiechnęła się wesoło, bardziej rozbawiona swoją wpadką niż w jakikolwiek sposób zażenowana.
- Przepisy... - powtórzyła za nim i zmarszczyła nosek. Zaraz jednak się rozpromieniła. Czytać nie umiała, ale on raczej tak, więc nie powinno być problemów!
Pokręciła głową. Tym bardziej cieszyła się z propozycji, bo nigdy w laboratorium jeszcze nie była.
- Ezek proponuje mi tylko twoje ciastka. A one są super! Więc twoje wynalazki pewnie też są super! I w laboratorium na pewno też będzie super! - logiczne, prawda?
Tak więc dreptali sobie dalej razem, aż dotarli do...
--> laboratorium
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 726
Clementina Pike
<--- złodziejowanie

Idąc ulicą wcinała jabłko i czekała aż ją MG zaaresztuje.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Liczba postów : 2879
Mistrz Gry
Dwójka funkcjonariuszy patrolowała ulice w drugiej strefie. Niby żadne porządne zajęcie, ale mieli kilka punktów do odhaczenia, w tym tych dilerów handlujących pod szkołą. Jeden siedział, ale ponoć był tam ktoś jeszcze. A może to fałszywe newsy, żeby zwyczajnie kogoś przymknąć? Pike była dość rozpoznawalna w slumsach, nie tylko dzięki włosom jak u brudnego pudla, ale bijatykom, w które chętnie się włączała. A że morda znajoma, bo zamknęli ją już raz z dziwką Pearsona i jakąś inną małolatą i ich alfonsem to zadanie ułatwione.
Zanim Clem się obejrzała wyrosło przed nią dwóch mężczyzn.
-Dokumenty do kontroli.-powiedział znudzonym głosem jeden. Procedurka i mogą ją zwijać na pryczę.
Powrót do góry Go down
Clementina Pike
Jacha! Nie ma tak latwo. Clem nie wyciagnie grzecznie raczek. Gdy tylko zazadano od niej dokumentow, Pike odskoczyla od psow i rzucila sie do ucieczki.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Pike myśli, że jest cwańsza od glin? Zobaczymy! Młodszy z panów zareagował od razu.
-Stój gówniaro!-krzyknął, próbując ją złapać.

Rzucasz dwiema kostkami na reakcję.
Jeżeli przekroczysz 29 punktów - udaje ci się wywinąć z rąk policjanta i uciekasz. Jeżeli nie przekroczysz - facet zdążył złapać cie za ciuchy.
Powrót do góry Go down
Clementina Pike
27

Clem nie udalo sie uciec, ale przeca miala.od czegos jeszcze zabki, pazury i ciezkie buty. Dlatego tez ledwo czujac uchwyt za szmaty, Pike przeszla do ofensywy i rzucila sie ze swym arsenalem na gline.
- Spierdalaj!
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Clem miała pecha, bo gliniarze byli trochę od niej więksi. Ten co ją trzymał dostał w piszczel, ale drugi już wykręcał ręce Pike boleśnie do tyłu. Dziewczyna została przyciśnięta twarzą do ściany budynku. Policjant kopnął ją w kostkę, co by rozszerzyła nogi. Drugi wyjmował kajdanki.
-Jesteś zatrzymana pod zarzutem handlu narkotykami, za nieokazanie dokumentów i napaść na funkcjonariusza policji.
Bransoletki zostały zapiete na nadgarstkach Clem.

----> POSTERUNEK pisz pierwsza
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Ulica Czternasta
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 6 z 13Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next