IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 GENERATOR KARTY POSTACI

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Mistrz Gry
Liczba postów : 2879
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Zasady:

Nazwa użytkownika, czyli imię i nazwisko postaci:
Z założenia imiona i nazwiska powinny być anglojęzyczne. Poruszamy się po świecie władającym jednym językiem i ze względnie spójną kulturą, więc o jakiejś ogromnej różnorodności być nie powinno. Ale - jak to mówią - wyjątek potwierdza regułę. Zasady jednak są te same, co i w naszym rzeczywistym świecie. Oryginalne imię może narażać postać na śmieszność, w szczególności, jeśli jest dzieckiem.

Awatar - wygląd postaci:
Po pierwsze, rozmiar - 200px x 320px, nie większy i nie mniejszy.
Po drugie, awatar ma być zdjęciem żywej osoby.
Po trzecie, ma być klimatyczny lub neutralny. Nasze miasto zatrzymało się w latach 20. 30. XX wieku, więc pani na golasa albo pan z zielonym irokezem odpadają.
Po czwarte i nie mniej istotne, dopasujmy wygląd postaci do jej wieku. Mia Wasikowska jako postać pięćdziesięcioletnia nie przejdzie.
Uwaga! Ruchome awatary, awatary-gify są zabronione.

Statystyki:
Początkowa ilość punktów do rozdania uzależniona jest od wieku postaci, a więc zdobytego przez nią doświadczenia i ogólnej kondycji psychofizycznej. A więc:
poniżej 15 lat - 50 punktów
od 16 do 25 lat - 70 punktów
od 26 do 65 lat - 90 punktów
od 66 lat - 75 punktów


Do rozłożenia mamy maksymalnie po 100 punktów w każdej z umiejętności.

Inteligencja: LICZBA/100
Kondycja: LICZBA/100
Reakcja: LICZBA/100
Celność: LICZBA/100
Technika: LICZBA/100
Percepcja: LICZBA/100
Cecha dodatkowa: CECHA: LICZBA/100

UMIEJĘTNOŚĆ DODATKOWA:
Cecha dodatkowa jest uzależniona od profesji wykonywanej przez postać lub jej specjalnych umiejętności. Na przykład kucharz powinien mieć cechę dodatkową gotowanie. Ilość punktów przypisanych do tej cechy mówi o poziomie danej umiejętności, a to ma wpływ na zarobki i ewentualny awans. Kucharz mający 10 punktów umiejętności gotowanie będzie zarabiał w tym samym miejscu pracy mniej niż jego kolega po fachu z 30 punktami.
Umiejętność Dodatkowa dotyczy tylko i wyłącznie życia zawodowego postaci. Każda zmiana pracy na inną, o ile różni się od poprzedniej, wiąże się z wybraniem kolejnej Umiejętności i jej rozwojem. Im dalej są rozwinięte i im postać posiada ich więcej, tym większe ma szanse na awans lub otrzymanie bardziej prestiżowej i lepiej płatnej posady. Początkowo przysługuje jedna Umiejętność. Więcej można nabyć podczas gry. To coś w rodzaju CV. Umiejętności w polach profilu oddzielamy od siebie znakiem "/".

Więcej informacji na temat cech dodatkowych i ich wpływu na życie postaci w tym temacie.

Długość karty postaci:
Na naszym forum karty postaci to krótkie wizytówki, które mają przedstawić postać innym graczom. Wzorcowa karta postaci nie przekracza 2000 znaków ze spacjami ze wszystkim, tj. imieniem i nazwiskiem, wiekiem, profesją, statystykami, charakterem, historią i dodatkowymi. Jeśli chcesz się bardziej rozpisać - nic nie stoi na przeszkodzie, ale nie w karcie! Do tego służą inne. Tam można opisać szczegółową historię postaci, wydarzenia, które ją ukształtowały po kolei i ze wszystkimi detalami. W karcie mają się znaleźć informacje absolutnie najważniejsze i niezbędne do rozpoczęcia rozgrywki.

Charakter postaci można opisać, a można też wymienić kilka najważniejszych cech po przecinku lub w punktach.
Tak samo w przypadku historii postaci. Krótki opis lub wypunktowane najważniejsze wydarzenia z życia postaci. To ma być wizytówka.

Uwaga! Nie tworzymy już postaci spoza miasta! Każda nowa postać MUSI pochodzić z Zigguratu, tu się urodzić i dorastać.

Dodatkowo:
Tutaj pełna dowolność. Można wypunktować preferencje swojej postaci, charakterystyczne cechy wyglądu, zainteresowania, fobie, ułomności, choroby psychiczne i fizyczne, rodzinę, przyjaciół, posiadanie trzeciego sutka... Słowem wszystko, co nie mieści się w poprzednich kategoriach, a z jakiegoś powodu jest ważne.

Poza tym:
Każdy na starcie dostaje pewną ilość jednostek węgla i kredytów. Wszystko zależy od historii postaci - z jakiej rodziny pochodzi, czym się zajmuje, jaką ma historię. Jeśli postać na początku gry jest w stu procentach zdrowa, otrzymuje 100/100 punktów życia. W innych przypadkach wszystko zależy od stadium choroby lub kalectwa i ich wpływu na życie postaci.

GENERATOR KARTY POSTACI:


Instrukcja:
 
Powrót do góry Go down
 
GENERATOR KARTY POSTACI
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Kartoteka :: Postaciowo-