IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Biurowiec

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Mistrz Gry
Liczba postów : 2879
avatar
Mistrz Gry
First topic message reminder :


Jeden z wielu wieżowców stojących w centrum. Na najwyższych piętrach mieszczą się w nich biura Zarządu Kopalni, kancelaria prawna, czy wydawnictwo książkowe. Na parterze oraz pierwszym piętrze budynku mieści się recepcja oraz niewielkie bistro, z którego często korzystają pracownicy. Można ją minąć w drodze do windy. Biurowiec roi się też od studentów, którzy próbują, lub którym udało się zdobyć tu staż. Istnieje możliwość wynajęcia pomieszczenia dla prowadzenia własnego interesu, lub wynajęcia sali.

Bertram & Harmon Inc.
Kilka wyższych pięter zajmuje firma deweloperska Bertram & Harmon Inc., która od lat specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu wszelkiego rodzaju obiektów przemysłowych. Bertram & Harmon Inc. powstało jeszcze przed wojną, a założycielami byli ojcowie obecnych właścicieli.

C. Lennox - Detektyw
Biuro prywatnego detektywa znajduje się na trzecim piętrze (tu można poczytać więcej!). Średniej wielkości pomieszczenie zostało urządzone w oszczędny, ale schludny sposób. Już w pierwszych dniach swojego istnienia, biuro Lennoxa wzbudziło zainteresowanie pierwszych, acz drobnych klientów.

Pracownicy fabularni biur Zarządu Koplani:
 


Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Wto Mar 01, 2016 1:26 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Liczba postów : 1991
avatar
Oliver Black
Oliver doskonale rozumiał obawy swoich kolegów i wszystkich na wyższych szczeblach kierowniczych. Spodziewaliby się zapewne podwyższenia dywidend na kontach a nie zatrzymania ich na podobnym poziomie jak w chwili obecnej.
Zerknął na Cotton, która jak zwykle nie znała swojego miejsca, ale ponieważ mówiła z sensem to tylko kiwnął głową akceptując to co powiedziała.
- Musimy myśleć długofalowo. Kopalnia jest zabezpieczona na tyle ile to możliwe w obecnej sytuacji.- chodziło mu oczywiście o kończące się złoża.- Jednak sytuacja w mieście jest coraz gorsza. Niepokoje i napaści. Nie tyczy się to tylko trzeciej strefy, ale również dochodzi do drugiej.- zawiesił nieco głos.- Lepiej pokazać, że kryzys minął i wszystko jest w porządku, że nie rzucamy słów na wiatr.- rozejrzał się po uczestnikach zebrania.- Mało tego dałbym naszym górnikom niewielką premię.- pokażmy, że doceniamy ich wkład w budowę społeczeństwa. Nie możemy zapomnieć również gdzie znajduje się kopalnia. Nie wolno nam dopuścić do zatrzymania wydobycia a to nam grozi w razie nasilenia niepokoju.- jak wybuchną rozruchy to kolokwialnie rzecz ujmując będą w czarnej dupie.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Liczba postów : 2879
avatar
Mistrz Gry
Vikander popatrzył się na Cotton tak, jakby miał ją zamiar zaraz wyprosić. Był jednym z tych szowinistów, którzy uważali, że kobiety nie powinny mieć mózgu. Jednak powstrzymywał się z komentarzami przed Richardsonem. Zresztą ta propozycja z cholerę mu nie pasowała. Ani Grey'owi, co widać było po jego minie.
- Czyli co, mamy być lekiem w tym miejscu gdzie rząd sobie nie radzi...? Dobrze to sobie obmyślili.
Albert uśmiechnął się pobłażliwie. Był za pomysłem Olivera, nie mogli dbać jedynie o własny interes. Chwilowe odpuszczenie może stać się sukcesem w przyszłości.
- Czyli rozumiem, że panowie Vikander oraz Grey są przeciwni zmianie cen, mimo widocznych korzyści. Proszę się zastanowić czy w zarządzie jest miejsce na egoistyczne pobudki czy dobro ogółu. Aktualna cena węgla za jednostkę to 9 kredytów. Oliverze, jaką cenę proponujesz? - obrócił głowę do zięcia.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 172
avatar
Diana Cotton
Diana już się nie odzywała. Przysunęła ku sobie popielniczkę i przysłuchiwała się męskim dywagacjom paląc papierosa i lekko przydymiając pomieszczenie. Przesuwała wzrok z Vikandera na Grey'a, kończąc na Blacku. Ten ostatni dawno nie mówił tak z sensem. Obserwowała mężczyznę znad papierosa, ciekawa czy wybierze liczbę, która podsunęła mu ona, czy nie.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1991
avatar
Oliver Black
Ciężko było nie zauważyć niezadowolenia, które malowało się na obliczach Vikandera czy Greya. Amatorzy. W każdej sytuacji należało zachować na twarzy maskę obojętności a już na pewno wtedy, kiedy było ci coś nie w smak. Ujawniając swoje odczucia niejako dawało się przeciwnikowi broń do ręki. Tej lekcji już dawno powinni się nauczyć.
- Myślę, że współpraca z rządem leży w interesie obydwu ze stron. - obydwa organy tworzyły doskonałą symbiozę.- Czyż nowa uchwał ministra finansów dająca nam preferencyjne warunki podatkowe nie okaże się miłym bonusem?- spojrzał im prosto w oczy. Nie wystarczyło mieć ciepłej posadki w zarządzie, należało dbać o koneksje i odpowiednie znajomości.
- Uważam, że powinniśmy obniżyć o dwa kredyty w ostateczności półtora. Taka cena byłaby chyba do przyjęcia.- spojrzał w kierunku swojego teścia.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Liczba postów : 2879
avatar
Mistrz Gry
Albert pokiwał głową i zerknął na Davida. Wymienił spojrzenia z synem. Warto mieć w firmie rodzinę. Takim sposobem można przepchnąć większość decyzji.
- Dwa kredyty to dobry pomysł. Nie za dużo, ale jednak zmiana jest widoczna. - odezwał się Fàbregas, który do tej pory milczał. Najwidoczniej zgadzał się z większością. 
- Owszem, a finanse firmy wcale tak mocno tego nie odczują. - dyrektor chyba już zadecydował. - Dobrze. W takim razie postanowione. Pani Cotton, proszę przygotować stosowną notkę, która na początku nowego tygodnia wyślemy do Kroniki. - położył dłonie ma blat, popatrzył po ludziach, którzy byli fundamentem jego biznesu. - Korzystając z tego, że jesteśmy w pełnym składzie, czy ktoś chce się podzielić jakimś ważnym tematem dotyczącym polityki firmy?
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 172
avatar
Diana Cotton
Uśmiechnęła się kącikiem ust. Idealnie. Dwa kredyty to może niedużo, lecz jak zauważył Fàbregas, zmiana będzie dostrzegalna. 
Skinęła głową dyrektorowi. Oczywiście, przygotuje zarys notki i wyśle do marketingowców. Przecież nie będzie robić tego sama, prawda?
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1991
avatar
Oliver Black
- W sumie jest jeszcze jedna sprawa.- odezwał się Black. Co prawda mógł to załatwić zupełnie sam i zlecić przelanie środków ale lepiej będzie wyglądało jeśli to zarząd wyda oficjalną zgodę.
- W sumie skoro jesteśmy przy poprawie wizerunku to moglibyśmy wykorzystać pewną sprawę. Alexander Willoughby zwrócił się z prośbą o dofinansowanie budowy posterunku.Moglibyśmy się do niej przychylić jednocześnie propagując nasz udział w tym przedsięwzięciu. Podkreślając, że dbamy o dobro i bezpieczeństwo naszych pracowników.- w końcu większość górników pochodziła z trzeciej strefy. Oliver tak naprawdę miał w dupie ich los ale lubił wyciągać korzyści tam gdzie mógł.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Liczba postów : 2879
avatar
Mistrz Gry
Dyrektor słuchał Blacka w zamyśleniu, aczkolwiek z zainteresowaniem. Musiał przyznać, że Oliver potrafił wyciągać ze swoich relacji ze światem polityki tyle ile mógł. Myślenie do przodu - to zawsze była dobra idea. Zapobiec złemu słowu nim jeszcze ono padnie.
Choć panom Vikanderowi i Palvinowi nie przypadło to do gustu, to jedynie wymienili spojrzenia. Dwóch typów, którzy dbali o własne kieszenie. McKenzie pokiwał za to z uznaniem głową. 
- Cóż, po wysokich podwyżkach cen przyda się ocieplenie wizerunku kopalni. Takie działanie dwufazowe będzie odpowiednie.
- Pani Cotton, czy jest w stanie pani w tej chwili powiedzieć czy kopalnię śmiało na to stać? - odezwał się milczący do tej pory szwagier Olivera.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 172
avatar
Diana Cotton
Diana uniosła lekko brwi. Alexander zwracający się do kopalni o wsparcie finansowe dla rządu... To było w sumie dość do przewidzenia, że pójdzie do Blacka, który siedział w zarządzie w jednej z dwóch największych firm w Zigguracie. Z fabryką nic by nie z działał,  Henryk pewnie nie zgodziłby się na współpracę. 
Wypuściła dym z czerwonych ust.
- Myślę, że jak najbardziej. Nie powinniśmy raczej tego odczuć finansowo. - odpowiedziała jedynie. Mieli przed sobą zestawienia finansowe, wszystkie dane pod nosem.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1991
avatar
Oliver Black
Oliver jak reszta przeniósł spojrzenie na Cotton. Doskonale wiedział, że mogą sobie na to pozwolić ale uprzejmie pozwolił by księgowa się wypowiedziała. Kiwnął głową jakby potwierdzał jej słowa albo je aprobował.
- Zlecę w takim wypadku napisanie odpowiedzi do pana Willoughby, co panowie na to. Ponad to również napisanie odpowiedniego artykułu do Kroniki.- kąciki ust uniosły mu się w lekkim uśmiechu.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Liczba postów : 2879
avatar
Mistrz Gry
Albert pokiwał głową z uznaniem i pełną aprobatą. Dalekie horyzonty, to podziwiał! 
- Tak, tak zróbmy. -  wstał od stołu i po męsku klepnął Olivera w ramię. - Bardzo dobry pomysł.  Oby tak dalej.
Richardson coraz częściej widział na stołku dyrektora Blacka, aniżeli swojego syna. Choć na emeryturę w ciągu najbliższego roku się nie wybierał. 
Zebranie się zakończyło, mężczyzny wyszli z sali.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 172
avatar
Diana Cotton
Zebranie się skończyło, a Diana spokojnie dopaliła swojego papierosa, obserwując wychodzących mężczyzn. Zdusiła papierosa w popielniczki,  po czym wstała i obchodząc wokół stołu zebrała te teczki,  które zostały ewentualnie zostawione. I tak miała je przekazać osobom dla których były specjalnie opracowywane. 
- Wynik zebrania zapewne zatysfakcjonujący? - odezwała się, podnosząc głowę, kiedy znalazła się przy Blacku.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1991
avatar
Oliver Black
Oliver spojrzał za wychodzącymi i dopiero jako ostatni podniósł swój tyłek z krzesła by wstać i wyjść. Wszystko przebiegło zgodnie z jego planem. Nie spodziewał się niczego innego. Wszak od kilku miesięcy przygotowywał się do tego zebrania.
- Zostaw to asystentce.- polecił Dianie, w końcu też musiała w kółko przepisywać poprawione raporty.
- Bardziej niż satysfakcjonujący. Chyba trzeba by to uczcić?
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 172
avatar
Diana Cotton
Kobieta położyła wszystkie teczki na jednym stosie. Miał rację, co ona będzie się o to martwić jak może to zrobić ktoś inny. 
- Chyba wynik zebrania nie mógł być inny skoro Richardson był na tak. - spojrzała się na niego swoim ciemnym, zaciętym spojrzeniem. - Doskonały pomysł. Takie sukcesy warto uczcić toastem. - odpowiedziała choć te słowa z ust Blacka nieco ją zaskoczyły. Biedak nie miał z kim się napić? Z teściem, szwagrem? Choć jakby nie patrzeć... Diana trochę się do tego jego sukcesu przyłożyła.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1991
avatar
Oliver Black
-Richardson ma głowę na karku w przeciwnym wypadku nie znajdowałby się na obecnym stanowisku.- Oliver pozwolił sobie na ten komentarz. W ich świecie łatwo było pójść na dno, naprawdę wystarczyło niewiele ale Cotton musiała doskonale o tym wiedzieć sama przedzierała się przez męski świat.
- Kasyno?- zapytał, choć nie sądził by ta wyskoczyła z nim na drinka. I co do cholery strzeliło Pearsonowi do głowy by zamykać Black Paradise.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 172
avatar
Diana Cotton
Oliver Black zaprasza ją na drinka. Miała ochotę zacząć się śmiać pobłażliwie, lecz ograniczyła się do nieco tajemniczego uśmiechu,  który mógł wyrażać jednocześnie kpinę jak i zainteresowanie.
- Może być, ale wieczorem. Mam jeszcze prace do skończenia. Dziewiętnasta? - spytała się. Wiedziała jakim prawem rządzi się męski, kapitalistyczny świat. Kobiecie trudno się w nim utrzymać, a Dianie na tym zależało. Wiec czemu nie zjednać sobie takich ludzi jak Oliver? Zwłaszcza, że teraz mają podobne poglądy na politykę firmy.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1991
avatar
Oliver Black
Pewnie gdyby nie zwyczajowa maska na twarzy Olivera to ukazałoby się na niej zdziwienie. Oblicze Blacka pozostało jednak takie jak zawsze. Być może tylko przez jasne oczy przemknął tylko nieznaczny błysk. Właściwie był pewien, że kobieta pod byle pretekstem odmówi mu, ewentualnie tak by odmowa nie była zbyt szorstka.
-Świetnie. Do zobaczenia na miejscu w takim wypadku.- podniósł się i ruszył z sali konferencyjne do gabinetu. Napisze Alexowi list a później może iść do kasyna.

zt
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 548
avatar
Chester Lennox
Ze swojego domku --- >

A więc kolejny dzień w biurze. Lennox wzdychał ciężko, przechodząc przez spore drzwi do holu i kierując się w stronę windy. Jakiś czas temu przestał odczuwać rozpierającą go radość i dumę z posiadania siedziby swego małego interesu właśnie tutaj, niemal w samym środku Centrum. Teraz skupił się na tym ile czasu traci na dochodzenie tutaj z domu i ile pieniędzy wydaje na wynajmowanie biura.
Drzwi windy zamykały się za detektywem, gdy ten wkładał sobie papierosa do ust. Wpatrywał się w ścianę, bez większego powodu i popalał sobie w spokoju.
Dzwoneczek, gong, czy inne cholerstwo zaznaczyło, że dojechał na swoje piętro. Drzwi się powoli rozsunęły, a on powolnym krokiem ruszył do swojego biura.

Gdy zatrzasnęły się za nim wrota do jego małego królestwa, Lennox zdjął swój wysłużony płaszcz i odwiesił go wraz z kapeluszem na wieszak. Później zasiadł za biurkiem, otworzył szufladę, wyjął z niej teczkę z aktami i zaczął je przeglądać, nudząc się piekielnie i sprawdzając, czy coś mu wcześniej nie umknęło.

//praca,praca.
Powrót do góry Go down
Liczba postów : 1991
avatar
Oliver Black
/ początek

Oliver dzisiejszego dnia przybył do biura nieco później. Spędził poranek z dzieciakami w basenie. Taki był przykładny z niego ojciec.
Teraz jednak siedział przed stosem dokumentów, które miał do załatwienia. Ostanie zmiany nadal wymagały pewnego dopracowania, choć decyzje podjęte na zebraniu zarządu okazały się właściwe, to jednak w pewnych aspektach wzmagały żonglerki wydatkami. Oczywiście po to by członkom zarządu nie spadła pensja. Oliver oczywiście to rozumiał w końcu sam musiał utrzymywać życie żony na odpowiednim poziomie.

zt
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down
 
Biurowiec
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 9 z 9Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: STARE RPOZGRYWKI I WSZYSTKO :: Miasto :: Centrum-