IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Opis Grup

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Admin
Liczba postów : 4129
avatar
Admin
Grupy odpowiadają klasom społecznym, jakie istnieją w mieście. Przynależność do danej klasy nie jest jednak związana z pochodzeniem postaci, a jej statusem majątkowym. Możliwy jest zatem szybki awans społeczny, jeśli ma się pomysł, jak szybko się dorobić, ale i równie szybka degradacja, gdy nasza postać będzie zmuszona ogłosić bankructwo.
Tak naprawdę nie jest ważne to, w jaki sposób postać się bogaci - ważne, by nie dać się złapać lub choćby rozpoznać. Można nakraść miliony i obracać się wśród elity, trzeba tylko pamiętać, by nie zdradzać się ze źródłem swoich dochodów, bo bardzo szybko majątek można stracić i do tego trafić do więzienia.

1. Szczyt szczytów
Inaczej elita, czyli po prostu najbogatsi. Nie tylko ich majątek stanowczo zawyża średnią dochodów mieszkańców miasta, ale i do tej klasy właśnie należą politycy, adwokaci, lekarze na wyższych szczeblach. Słowem - wszyscy przedstawiciele prestiżowych zawodów. Przynajmniej w teorii. Nie o wszystkich przecież można powiedzieć, czym tak naprawdę się zajmują, a ich bogactwo mnoży się i mnoży...

Aby należeć do Szczytu szczytów należy:
- posiadać minimum 5000 Kredytów
- posiadać minimum 500 jednostek węgla
- mieć co najmniej jeden apartament w Centrum
- obracać się w towarzystwie mieszkańców Centrum

By opuścić elitę wystarczy pozbyć się części Kredytów, węgla i wszystkich nieruchomości w Centrum.


2. Zwykli obywatele
Szaraczki, klasa średnia... Jak zwał, tak zwał. Są to ludzie wystarczająco zamożni, by nie martwić się, co do garnka włożyć (chociaż teoretycznie), a jednocześnie biedni na tyle, by nie pasować do salonów elity. Zwykłymi obywatelami mogą być zarówno pracownicy fabryki na nieco wyższym, ale nie kierowniczym stanowisku, właściciele sklepu spożywczego w Drugiej Strefie, jak i ekskluzywne panie do towarzystwa.

By stać się Zwykłym obywatelem wystarczy:
- zmniejszyć (lub zwiększyć) swój stan posiadania do 1000 kredytów  
- posiadać minimum 200 jednostek węgla
- posiadać co najmniej jedno mieszkanie w Drugiej Strefie
- obracać się w towarzystwie obywateli Drugiej Strefy

By spaść niżej, należy zbiednieć i pozbyć się wszystkich nieruchomości w Drugiej strefie.

3. Nędznicy
Najtańsza siła robocza, czyli ludzie zbyt biedni, by mieć najmniejsze choćby wymagania co do płacy minimalnej. W tej klasie społecznej można spotkać nie tylko ludzi niezamożnych, ale nawet i bezdomnych. Nierzadko zdarza się, że osoby wywodzące się z Nędzników nie potrafią czytać i pisać, bo od najmłodszych lat trzeba było pracować. Wśród przedstawicieli najniższej z klas można spotkać szeregowych robotników fabryki, sprzątaczy, babcie klozetowe, upadłe salonowe damy, zarabiające teraz własnym zepsutym ciałem na pajdę chleba i kieliszek wódki...

Można zostać Nędznikiem, jeśli:
- majątek nie będzie przekraczał 1000 kredytów
- ilość jednostek węglą nie będzie wyższa niż 200
- nie będzie się posiadać żadnej nieruchomości poza Trzecią Stefą
- będzie obracać się wśród obywateli Slumsów.

Biedniejszym już być nie można... Ale można być bezdomnym!

Awansować do wyższej klasy społecznej można również dzięki małżeństwu z przedstawicielem tejże, jeśli uboższy małżonek przeprowadzi się do zamożniejszego. Jeśli natomiast posiadacz mieszkania w Drugiej Strefie wybierze życie wśród Nędzników ze swą drugą połówką i pozbędzie się nieruchomości z tej dzielnicy, zostaje nowym członkiem najniższej klasy społecznej.

4. Upadek moralny
I oto dochodzimy do jedynej klasy społecznej, do której przynależeć może każdy, bez względu na status majątkowy. Wystarczy złamać prawo i dać się na tym przyłapać w jakikolwiek sposób. Ukraść coś i pozwolić, by ktoś nas zauważył, zdefraudować majątek firmy i stać się ofiarą donosu księgowego, zabić kogoś i pozostawić przy życiu świadków... Słowem - być znanym policji. Jeśli natomiast postać kradnie na potęgę, sprzedaje węgiel na lewo, pędzi bimber czy morduje bez udowodnienia winy, może cieszyć się przynależnością do pozostałych trzech klas i żyć (prawie) spokojnie. Gdy jednak w toku postępowania i procesu sądowego postać zostanie oskarżona o popełnienie przestępstwa, do ogłoszenia wyroku uniewinniającego będzie traktowana jak kryminalista. Natomiast gdy wyrok będzie skazujący - niestety, łatka zbrodniarza przylgnie do postaci aż do opuszczenia murów więzienia (jeśli oczywiście nie zostanie skazany na śmierć), by potem zasilić szeregi Nędzników.

5. Przyjezdni - grupa czasowo zamknięta
Osoby, które dopiero przyjechały do NeoZigguratu z innego miasta. Przebywają tu od niedawna i w chwili obecnej są ocalałymi z katastrofy samolotu, który rozbił się podczas piaskowej burzy kilka miesięcy temu. Przyjezdni należą do tej grupy bez względu na status majątkowy czy pochodzenie. Jeśli postać postanowi zostać w mieście na stałe, po jakimś czasie może otrzymać odpowiednią rangę mieszkańca.
Powrót do góry Go down
 
Opis Grup
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: STARE RPOZGRYWKI I WSZYSTKO :: Podstawy gry :: Wademekum-