Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


 

Share

Regulamin

Admin
Admin
Admin
Liczba postów : 1786
Regulamin  Pon Lut 10, 2014 1:42 am

Postanowienia ogólne:
1. Rozgrywka jest utrzymana w klimacie dieselpunkowym, w realiach lat 20. i 30., co trzeba uwzględnić w tworzeniu Karty postaci i rozgrywce. Dla lepszego zrozumienia realiów polecamy zajrzeć na stronę Dieselpunk Stories.
2. Akcja dzieje się w świecie równoległym, w państwie Avalon, w mieście Neoziggurat lub w skrócie Ziggurat.
3. Postaci w grze nie mają magicznych mocy, nie istnieją magiczne artefakty - jedyną dopuszczalną magią jest technika.
4. Przed rejestracją należy zapoznać się z Wademekum, w którym opisano wszystkie prawa rządzące Światem i realia życia codziennego w Zigguracie.

Rejestracja
1. Nazwą użytkownika musi być imię i nazwisko postaci. Jeśli postać posiada również pseudonim, można go umieścić między imieniem i nazwiskiem w cudzysłowie.
2. Dozwolone jest posiadanie dowolnej ilości multikont, jednak wszystkie postaci muszą mieć zaakceptowaną kartę postaci i być aktywne.
3. Rozmiar avatarów winien wynosić 200 pikseli szerokości i 320 długości. Tak, ten nudny standard.
4. Na forum obowiązują wizerunki realne. Avatary w innej konwencji nie będą akceptowane.

Przed rozgrywką
1. Należy założyć temat z Kartą postaci w dziale Kartoteka według Wzoru karty postaci, w którym zapisane są również szczegółowe wymagania dotyczące awatara. Niedopuszczalne jest modyfikowanie wzoru Karty postaci.
2. Postaci nie mogą się powtarzać, tj. unikajmy zbieżności imion i nazwisk, nie mogą też tak samo wyglądać. Wyjątkiem są sytuacje szczególne, ważne dla rozgrywki, jednak należy o tym poinformować Admina/Mistrza gry lub dopisać w Karcie postaci w Dodatkowych.
3. Po stworzeniu Karty postaci, należy wypełnić wszystkie wymagane pola w profilu:
- wiek,
- punkty umiejętności,
- profesja,
- ekwipunek,
- link do Karty postaci w tabeli z danymi kontaktowymi.
4. Przed przystąpieniem do rozgrywki, trzeba poczekać na zaakceptowanie karty postaci, przydzielenie do Grupy i uzupełnienie przez Admina/Mistrza Gry pozostałych pól profilu:
- kredytów,
- węgla,
- punktów życia.
5. Bez zaakceptowanej Karty postaci, gracz nie może przystąpić do rozgrywki.
6. Jeśli sprawdzający Kartę postaci wykaże jakieś nieprawidłowości, gracz zobowiązany jest do poprawienia błędów i ponownego czekania na akceptację.
7. Po zaakceptowaniu Karty postaci, gracz musi założyć następujące tematy:
- w dziale Poczta własną skrzynkę kontaktową, stosując się do obowiązujących zasad,
- w dziale Maszyny listę posiadanych maszyn i nieruchomości, wraz z ich tygodniowym zużyciem węgla,
- w odpowiedniej dzielnicy w części mieszkalnej temat ze swoim mieszkaniem; o tym, jakie mieszkanie przysługuje postaci decyduje akceptujący Kartę postaci.
8. Gracz może założyć swój temat w dziale Inne, ale nie jest to obowiązkowe.

Podpis
1. Gracz może ustawić dowolny podpis, w którym może się znaleźć:
- obrazek/gif przedstawiający postać,
- złota myśl/sentencja,
- cokolwiek związanego z daną postacią.
2. Podpis nie może rozciągać forum w żadną stronę.
3. Nie może zawierać grafiki zbyt dużej ani takiej, która wydłuży czas ładowania się strony.

Rozgrywka
1. Tematy z lokacjami
1.1. Gracze nie mogą zakładać tematów z nowymi lokacjami poza własnym miejscem zamieszkania. Jeśli nastąpi taka konieczność, należy zwrócić się do Mistrza Gry i omówić sprawę indywidualnie.
2. Pisanie postów
2.1. Posty nie muszą być długie, ale powinny zawierać niezbędną dla rozgrywki ilość informacji o zdarzeniach, odczuciach postaci, jej wypowiedziach i reakcjach.
2.2. Jeśli postać przechodzi do następnej lokacji, należy umieścić informację dokąd się udaje na końcu posta po ZT. Jeśli zaś ma zostać zawieszona w próżni, wystarczy samo ZT.
2.3. Zmiana czcionki w postach fabularnych, tj. jej kroju, koloru i rozmiaru, jest zabroniona. Można natomiast wyróżnić wypowiedź postaci pogrubieniem, a jej myśli kursywą.
2.4. Gracz zobowiązany jest do pisania poprawną polszczyzną, bez zbędnych wulgaryzmów w narracji. Język postaci to kwestia indywidualna - jeśli gracz kieruje postacią niewykształconą, ta ma prawo do popełniania rażących błędów językowych. Nie dotyczy to jednak błędów ortograficznych, które administracja ma prawo wytknąć i podkreślić na czerwono.
3. Bilokacja
3.1. Postać nie może przebywać w dwóch lub więcej miejsc jednocześnie.
3.2. Mistrz Gry może zezwolić na tymczasową bilokację podczas eventów oraz niektórych sesji, o czym poinformuje w odpowiednim temacie.
4. Gra
4.1. Należy dbać o to, by zachować realia lat 20. i 30. oraz przestrzegać reguł Świata.
4.2. Gracze mają prawo samodzielnie tworzyć kostki, a postaci wskazane do rzutu kośćmi zobowiązane są do uwzględnienia wylosowanych zdarzeń w swoich odpowiedziach. Szczegółowy opis zasad samodzielnego tworzenia kostek dostępne są TUTAJ.
4.3. Pojedynki i zdarzenia z wykorzystaniem punktów umiejętności i rzutów kośćmi moderowane są tylko i wyłącznie przez Mistrza Gry.
4.4. Uśmiercenie postaci innego gracza lub spowodowanie u niej znacznych uszkodzeń ciała lub kalectwa może się odbyć tylko pod okiem Mistrza Gry.
4.5. Jeśli gracz zechce uśmiercić swoją postać w sposób inny niż popełnienie samobójstwa, a w danym momencie nie ma żadnych sprzyjających po temu sesji, powinien do skontaktowania się z Mistrzem Gry. Mistrz Gry może poinformować gracza, w jakich okolicznościach jego postać zginie, ale nie jest do tego zobowiązany.

Mistrz Gry
1. Ma prawo wtrącić się w dowolnym momencie rozgrywki bez konieczności wcześniejszego informowania o tym fakcie graczy, a gracze muszą dostosować się do zdarzeń i instrukcji przez niego przedstawionych.
2. Ma prawo uśmiercić lub okaleczyć postać w czasie pojedynku lub moderowanych przez niego zdarzeń.
3. Decyzje Mistrza Gry są ostateczne i wszelkie prośby o pozostawienie danej postaci przy życiu czy zdrowiu należy zgłaszać przed rozgrywką. Mistrz Gry może uwzględnić te prośby lub nie, wszystko zależy od jego dobrej woli i tego, jak potoczy się rozgrywka.
4. Ma prawo do wykreowania w swoich postach dowolnej ilości postaci niezależnych, których losem pokieruje w swoich postach.
5. Gracze mają prawo do zwrócenia się do Mistrza Gry z prośbą o poprowadzenie sesji.

Postanowienia końcowe
1. Rejestracja jest równoznaczna z akceptacją niniejszego Regulaminu.
2. Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie.
3. W przypadku rażącego naruszenia Regulaminu użytkownik najpierw otrzymuje ostrzeżenie, a gdy nie zmieni swojego postępowania może zostać trwale usunięty z forum.
4. W przypadku pytań i/lub propozycji należy skontaktować się z administracją/Mistrzem Gry.

Niniejszy Regulamin jest własnością forum i podlega ochronie praw autorskich. Regulamin może ulec zmianie, o czym użytkownicy zostaną poinformowani. Niektóre rzeczy, takie jak temat z zyskami i wydatkami, czy samodzielna możliwość ćwiczenia niektórych umiejętności zostały odwzorowane na pomysłach znajdujących się na Old Whiskey, za co dziękujemy Nibi Nibi. Obecna grafika z nagłówka forum pochodzi z Oscara Cafaro.
Gość
Gość
avatar
Re: Regulamin  Sob Mar 19, 2022 7:07 am

Every people in this modern era is using communication media to stay connected with each other special by doing chats with each other. When the chat word comes to our ears the word came into our mind is Whatsapp. Now, YoWhatsApp Download 2022 became the most used and common chatting application to chat with each other and also to share media.
Regulamin
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Podstawy gry :: Wademekum-
Skocz do: