Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


 

Share

Świat

Admin
Admin
Admin
Liczba postów : 1786
Świat  Wto Lut 18, 2014 12:23 am

Nikt tak naprawdę nie wie, jak właściwie wygląda Świat. Wydaje się być nieskończony, niemożliwy do ogarnięcia przez prosty, ludzki umysł. Teorii na temat jego struktury było więcej niż ludzi, którzy na nim żyli.
Potężne słupy skalne wyrastają ponad chmurami, w mniejszych lub większych skupiskach. Na ich szczytach są rozpościerające się na wiele setek mil pustynne równiny, tylko gdzieniegdzie poprzecinane strzelistymi szczytami gór.
Nikt już nie pamięta, o ile kiedykolwiek ktoś to wiedział, co właściwie znajduje się pod linią chmur. I czy cokolwiek tam jest. Skupieni na przetrwaniu w pustynnych warunkach ludzie nie mieli czasu ni energii dochodzić, czy oprócz znanego im świata, coś jeszcze istnieje. Choć filozofowie przedstawiali wiele różnych teorii, nikt nie traktował ich na tyle poważnie, by zająć się badaniem tego, co na dole, bo Ziemia dawała im wszystko, co potrzebne do życia – wodę i surowce mineralne, w tym węgiel, najważniejszy ze wszystkich pierwiastków.
Ten nieprzyjazny świat udało się w końcu okiełznać. Powstały osady, które stworzyły pierwsze państwa, a wśród nich Avalon.
Avalon to niewielki kraj zajmujący zaledwie jeden skalny słup. Znajdują się na nim cztery miasta oddalone od siebie wieloma milami. Aby dotrzeć z jednej aglomeracji do drugiej należy przeprawić się przez pustynię. To nie jest łatwa droga, ani tym bardziej bezpieczna, dlatego na takie podróże pozwalają sobie jedynie najbogatsi mieszkańcy miast. Lub ci najodważniejsi.

Witaj w Zigguracie.
To jedno z czterech miast Avalonu, słynącym ze wspaniałych złóż węgla- najcenniejszego kruszcu jaki udało się znaleźć ludziom. Podzielone na trzy strefy z czego każda jest przeznaczona innemu poziomowi społecznemu. Najdalej, przy murze, znajduje się Trzecia Strefa, czyli Obrzeża i Slumsy. To dawnym centrum, które opustoszało wiele lat temu. Zniszczona nie tylko upływem czasu ale i walkami, które miały miejsce niemal piętnaście lat temu. Slumsy zapewniają tanią siłę roboczą w kopalniach i fabrykach, na Obrzeżach natomiast niemal nic po Wielkiej Wojnie nie zostało, tylko ruiny i zgliszcza. A może w głębi upadłej dzielnicy znajduje się coś więcej...?  Strefę Drugą zamieszkuje klasa średnia. Przeciętni obywatele pracujący ku chwale rozwoju miasta, powoli próbujący wspiąć się na szczyt. Strefa Pierwsza to centrum radosnej finansjery. Pełna dyskutujących żywo biznesmenów, naukowców przedsiębiorców. To tutaj kwitnie życie towarzyskie klas wyższych.
Mieszkańcy śmiało mogą podróżować po całym mieście, jednak klasę robotniczą każdy od razu wyczuwa. Wspinanie się po szczeblach drabiny społecznej jest możliwe- wszystko zależy od pieniędzy.

Jest 2865 rok. Piętnaście lat po wojnie Ziggurat powraca do swojej dawnej potęgi wydobywając to, co jest najcenniejsze - węgiel.
Admin
Admin
Admin
Liczba postów : 1786
Re: Świat  Czw Lip 25, 2019 3:40 pm

KAAN-AN

Miasto położone kilka tysięcy kilometrów na zachód od Zigguratu, w dolinie pośród gór. Pochłonięci gonieniem za budowaniem swoich maszyn i toczeniem domowych wojen mieszkańcy Wielkiego Miasta do tej pory nie interesowali się tym, co jest za pustynią. O tym, że nie są sami jednak wiedzieli; od czasu do czasu odważni decydowali się na podróż sterowcem w dal. Jak najdalej od dymu z kominów i kopalnianych szybów. Nie obchodziło ich, że pozostałe miasta mogą wyglądać jak inny świat, choć i ta wiedza jest dość powszechna. Do czasu, aż pojawił się samolot z Kaan-an.

Kan-aan poszczycić może się nie tylko świeżym powietrzem, ale i bujną roślinnością. Jest mniejsze od Zigguratu, jednak technologicznie nieco go wyprzedza. Mieszkańcy tego miasta w przeciwieństwie do Zigguratczyków wyznają wiarę w  Boga Słońca, a także żywią duży szacunek do natury. Zwierzęta domowe, tak rzadkie w Wielkim Mieście można napotkać w Kan-aan dużo częściej. Również pozycja kobiety jest inna, bliższa pozycji mężczyzny.TRASSE
Miasto w podziemiach. Na tle pozostałych Wielkich Miast Trasse może wydawać się uwstecznione. Ze względu na życie głównie pod ziemią, nie było miejsca na ryzykowne eksperymenty związane z wynajdywaniem nowych technologii. Życie tam jednak nie jest zupełnie uwstecznione - całe miasto obsługuje sieć podziemnych wodospadów i elektrowni wodnych oraz system przeciwwag usprawniających funkcjonowanie w sieci jaskiń i tuneli. Warunki życia w nieprzyjaznym środowisku podziemnych stworzeń doprowadziły do silnej rozbudowy sił wojskowych tej nacji oraz wysokiego rozwoju umiejętności surviwalowych. W mieście panuje totalitaryzm, wszystkim co związane z codziennością zarządza Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Trasse wybierany na zasadzie "najsilniejszy zdobywa władzę" i nazywany jest Iah. Reguluje on podział ról i zadań, zawodów i obowiązków, reprodukcję na wzór starożytnej Sparty (słabe dzieci są porzucane w ciemnych tunelach). Głównymi emigrantami, według oświadczenia Naczelnego Dowódcy, są kryminaliści, którzy zagrażali porządkowi publicznemu - w rzeczywistości nierzadko są to po prostu jednostki, którym nie odpowiada życie w tak totalitarnym społeczeństwie, artyści bądź inni specjaliści postrzegani jako elementy nieprzydatne do rozwoju Miasta. Wyjazd do NeoZigguratu jest dla nich szansą odzyskania władzy nad własnym życiem, rozwoju i nauki nowych umiejętności technologicznych oraz przekazania własnych doświadczeń militarno-surviwalowych w lokalnej bazie wojskowej.
Admin
Admin
Admin
Liczba postów : 1786
Re: Świat  Nie Sie 09, 2020 7:14 pm

AKTUALNIETechnika rozwinęła się, a wraz z nią otworzyły się nowe możliwości. Ziggurat nie jest już jedynym państwem-miastem a Avalonie. Regularnie startujące z lotniska samoloty lądują w Kaan-an oraz Trasse (tam raczej rzadziej) a ludność swobodnie podróżuje przemieszczając się pomiędzy nimi. Zasilanie za pomocą węgla odeszło do lamusa zastąpione ropą, której bogate złoża odkryto w jednym z szybów dawnej kopalni, którą przekształcono w rafinerię. Jeżdżące gdzieniegdzie wcześniej konne bryczki w pełni zastąpiono kolejnymi modelami samochodów; również takimi, które sprowadzono  z Kaan-an.
Zamknięcie kopalni spowodowało wzrost bezrobocia nierówności na rynku pracy, których nie była w stanie powstrzymać nawet migracja. Niektóre środowiska, szczególnie te biedniejsze i z marginesów społecznych żywią niechęć do przybyszów z innych miast. Elity i śmietanki towarzyskie wciąż żyją z dala problemów, które dotykają mieszkańców Trzeciej Strefy. Z powodu wybuchu zamieszek oraz niespokojnych nastrojów rząd Zigguratu ponownie wprowadził godzinę policyjną, a strażnicy miejscy oraz wojsko mają prawo do wylegitymowania napotkanego na drodze obywatela.
Medycyna oraz protetyka i mechanika wciąż się rozwijają. Szczególną popularnością Cieszą się stworzone przez Joshuę Granta protezy łączące się z systemem nerwowym właściciela, co ułatwia użytkowanie a samemu wynalazcy przynosi ogromne zyski.
Sponsored content
Re: Świat 

Świat
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Podstawy gry :: Wademekum-
Skocz do: