Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


 

Share

Od Administracji

Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
Admin
Admin
Admin
Liczba postów : 1786
Od Administracji  Pią Lut 21, 2014 3:40 pm

First topic message reminder :

W tym miejscu będą się pojawiać informacje od Administracji.
Bitsie Peabody
Bitsie Peabody
Liczba postów : 72
Re: Od Administracji  Sob Wrz 27, 2014 2:18 pm

Pojawiły się nowe postacie do przejęcia. Ich karty można znaleźć tutaj:
https://miasto.forumpl.net/t581-do-przejecia
Gość
Gość
avatar
Re: Od Administracji  Czw Paź 30, 2014 10:09 am

Przypominam:

Potrzebujemy postaci:
- przestępców (czy nie chcesz zejść na złą drogę?)
- łowców głów (już niedługo czekać ich będzie nie tylko łapanie zwykłych bandytów)
- górników (nadchodzi rewolucja. czy będziesz jednym ze stojących na jej czele?)
- robotników fabryki (nadchodzi rewolucja. czy będziesz jednym ze stojących na jej czele?)
- żołnierzy (idą ciężkie czasy)
Admin
Admin
Admin
Liczba postów : 1786
Re: Od Administracji  Czw Lis 13, 2014 2:53 pm

https://miasto.forumpl.net/t626-viva-najpiekniejsi-roze-neozigguratu#21803

Rozprawa na temat plebiscytu, jaki urządzamy. Czy utrzemy cebulę tak mocno, że Janusz zapłacze? Czekamy na Wasze opinie!
Admin
Admin
Admin
Liczba postów : 1786
Re: Od Administracji  Sob Lis 15, 2014 4:01 pm

W podpisie każdej postaci NPC oraz Wodzireja pojawiły się odnośniki do tematów dotyczących ich działania.


Myślę, że powinno to ułatwić kwestię tego, jaka postać czym się zajmuje, gdzie można ją znaleźć oraz krótko przypomni zasady działania konta Wodzireja. Teraz te informacje będą pod ręką.


Podniesiona została także cena PUNKTÓW DODATKOWYCH, które nabyć można w przedmiotach dodatkowych. W chwili obecnej można je wymienić za 90 Punktów Fabularnych.
Raven Alistair Crow
Raven Alistair Crow
Liczba postów : 1206
Re: Od Administracji  Czw Lis 20, 2014 7:42 pm

POPRAWIONY GENERATOR KARTY POSTACI

Od dłuższego czasu Kirk pracowała nad poprawkami w naszym Generatorze Kart Postaci. Nowa wersja generatora zawiera kilka udogodnień, których brakowało poprzedniej, a także jeszcze bardziej ułatwia stworzenie karty. Między innymi:

- od razu dopasowuje ilość możliwych do rozdania punktów umiejętności do wieku postaci, a także przelicza je podczas wpisywania podając ile jeszcze można rozdać, bądź ile jest ich za dużo.
- Zwiększona została lista dostępnych zawodów a także podzielono je na rodzaje: męskie i żeńskie.
- Pojawiła się krótka informacja dotycząca Wielkiej wojny oraz tego, jak mogła wpłynąć na postać. Powinno to ułatwić kwestię wspomnień, jakie postać posiada z młodości.
- Zwiększony został limit znaków zarówno w charakterze jak i w historii.
- Puste, lub niewłaściwie wypełnione rubryczki wyświetlają się na czerwono, żeby łatwiej można było wyłapać błąd.
- Przy kliknięciu "Generuj kod karty postaci" może wyświetlić się informacja odnośnie tego, co należy ewentualnie poprawić, czy uzupełnić.


link do generatora: http://zigguratpbf.strefa.pl/
Charles Grimes
Charles Grimes
Liczba postów : 220
Re: Od Administracji  Sob Lis 22, 2014 10:14 pm

Zbliżają się święta, więc i my wpadamy w świąteczny nastrój i proponujemy wymianę prezentów! Proszę o wypowiadanie się w temacie!

Admin
Admin
Admin
Liczba postów : 1786
Re: Od Administracji  Sro Gru 03, 2014 12:27 am

Koniec końców wymiana dotyczy tylko i wyłącznie Ziggutaru. Chętnych proszę o zapisy w tym temacie:
https://miasto.forumpl.net/t651-swiateczne-upominki#24298
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Sob Gru 13, 2014 3:41 pm

PLOTKI I ARTYKUŁY
- Każdy z Was może samodzielnie pisać plotki, które ukażą się w kolejnych wydaniach "Od Podszewki".
- Gazetka ta działa jak pudelek; możecie więc podsyłać wyssane z palca teksty- grunt, żeby był sensowne i trzymały się kupy.
- Teksty, oraz pomysły na plotki wysyłać można poprzez prywatną wiadomość na konto Fanny Cotton.
- Podobnie rzecz ma się z artykułami. Mogą (i właściwie powinny) dotyczyć wydarzeń fabularnych na forum, i wcale nie muszą być przesadnie długie. W ten sposób można też zareklamować własny biznes, czy dać ogłoszenie (np. o pracę, szukam, kupię etc.)
- Artykuły i ogłoszenia wysyłać należy tylko na konto Mistrza Gry.
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Sob Sty 31, 2015 9:57 pm

Na forum pojawiły się nowe lokacje:


Razem z pojawieniem się kasyna, dodajemy możliwość gry w ruletkę i jednorękiego bandytę. Do obu gier wyznaczone są osobne kości, które nazywają się (zaskakująco): ruletka oraz jednoręki bandyta. Wszystkie instrukcje dotyczące tych gier znajdują się w pierwszym poście lokacji "Kasyno".
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Nie Lut 01, 2015 12:08 pm

W knajpie Kapitan Morgan pojawiła się kolejna gra!

Inaczej mówiąc: orzeł czy reszka? Prosta gra hazardowa, która polega na trafnym przewidzeniu, czy nasz oponent wyrzuci reszkę, czy też orła. Z racji, że na neoziggurackich monetach próżno szukać orła, nazwijmy grę Awers czy rewers.
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Pon Lut 16, 2015 11:08 pm

Kochani!

Długo wyczekiwany Weekend z Elitą już w ten weekend! Od 20 lutego od godziny 00:01 do 22 lutego do 23:59 będzie można tworzyć postacie należące do najwyższej klasy społecznej - Szczytu szczytów.

Zasady Weekendu z Elitą:
1. Karty postaci z elity dodane przed 20 lutego lub po 22 lutego nie będą akceptowane.
2. Jeden gracz może stworzyć tylko jedną postać z elity, bez względu na to, ile postaci z tej klasy społecznej już ma.


Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Wto Lut 24, 2015 1:19 pm

PUNKTY, KTÓRE MOŻNA KUPIĆ W PRZEDMIOTACH DODATKOWYCH

Uwaga, zasada do tej pory byłą niepisana, jednak od dziś staje się oficjalną. 10 dodatkowych punktów umiejętności, które znajdują się w sklepiku z Przedmiotami Dodatkowymi można zakupić maksymalnie 12 ( słownie: dwanaście) razy. W Przedmiotów Dodatkowych znikają również "DWA PUNKTY UMIEJĘTNOŚCI DODATKOWEJ- 30 PF". Poniżej znajduje się liczba postaci i suma zakupów punktów:

lista:DODATKOWO PRZYPOMINAM:
Każdy z graczy może zgłaszać swoje pomysły dotyczące niespodzianek w Loterii Wydarzeniowej, Przedmiotów Dodatkowych, artykułów w Podszewce, Kronice, czy Mary Daily (można przesyłać nawet gotowe teksty, które będziemy co jakiś czas nagradzać), czy też swoich pomysłów na akcje fabularne. Z konta Wodzireja można też wprowadzać swoje jeszcze nie stworzone postacie w celu sprawdzenia, czy będzie się nimi dobrze grało.


  Nagrodzeni dotychczas [wystarczy dać MG na pw znać, której z postaci przydzielić nagrodę] :
 • Teri - + 2 punkty umiejętności dodatkowej pisarstwo oraz 15 PF
 • Beth  - + 1 punkt inteligencji oraz 10 PF
 • Oaz - + 1 punkt umiejętności dodatkowej pisarstwo oraz 10 PF
 • Fions - + 1 punkt inteligencji oraz 10 PF
  (jeśli kogoś pominęłam, za co od razu przepraszam, proszę o zgłoszenie się!)
  (skreślenie oznacza, że punkty zostały dodane)
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Nie Mar 01, 2015 3:07 am

Od Administracji - Page 2 JZ95asA
Gdyby ktoś nas zapytał rok temu czy to forum przetrwa chociażby rok zapewne odpowiedziałybyśmy, że tak. Każda z nas jednak zostawiała sobie pewien margines błędu w swym wyobrażeniu tego, jak może wyglądać przyszłość, i że możemy się mylić (ta pewność, że forum przetrwa rok wiązałyśmy z tym, że możemy tam siedzieć same obleczone w pajęczyny).

Początki NeoZigguratu sięgają jeszcze wakacji 2013 roku, kiedy to w głowie mojej i Kirka pojawił się pomysł stworzenia tego uniwersum - miasta otoczonego pustynią i grubymi murami. Początkowo miało być ono jedynie dla nas. Opracowałyśmy początkowe zamysły, takie jak kopalnia, maszyny zasilane węglem i widoczny podział na klasy społeczne. Postanowiłyśmy też wtedy zmieszać steampunk z dieselpunkiem, co - jak już wszyscy wiemy, okazało się błędem i pomysłem nietrafionym (można powiedzieć, że z dupy). Na szczęście udaje się to nam powoli naprostowywać. Stworzyłyśmy nawet luźną mapę miasta. Analogowo, własnoręcznie, na dużej kartce papieru, kredkami i linijką. Była szkaradna i... zgubiła się na dobre. Wciąż prowadzimy śledztwo dotyczące tego, co się mogło z nią stać. Pochłonięte innymi sprawami w końcu pomysł porzuciłyśmy.
W lutym ubiegłego roku zaświtało mi w głowie, że może warto do niego powrócić. Odnalazły się wszystkie notatki, które sporządziłyśmy wcześniej (poza nieszczęsną mapą, która w swej beznadziei koniec końców nie jest nikomu do szczęścia potrzebna), które zostały dokładniej opracowane i dopasowane do nowych pomysłów. Sporo pomógł Popper, którego już tu z nami nie ma (nie, że umarł, po prostu nie gra), a także Zoja i Odri, nasze pierwsze zarejestrowane, które śledziły prace.
Pierwszego marca otworzyłyśmy forum mając świadomość, że może się na nim znajdować trochę błędów licząc jednocześnie na to, że w praktyce, podczas gry wszystko zostanie wyłapane. Tak też było. Za nami większe i mniejsze akcje. Jedne mniej, drugie bardziej udane. Jedna ciągnie się jak guma przyklejona do podeszwy buta, za co ponoszę winę. Obiecuję jednak, że Ikar jeszcze rozwinie swoje skrzydła! Kilka trupów, osieroconych dzieci, dwoje dzieci w drodze, dwoje narodzonych. Jedna osoba wywalona z pracy, kilka z uczuleniem. Masa postaci okradzionych, pobitych, parę utraconych kończyn. Skandale, ballady i romanse, podwyżki cen, obniżki pensji, krwawe i śmiertelne bójki, Insygnia Przywołania oraz toczące się śledztwa, wybite zęby, nocowanie w aresztach. Korupcja, działania antyrządowe, łapówkarstwo, wodzirejowanie.

Chciałybyśmy Wam z całego serca podziękować za cały rok wspólnej gry. To właśnie Wy w ogromnej mierze tworzycie ten świat, który bez Was byłby co najmniej o połowę uboższy. Dzięki Waszym pomysłom i Waszej pomocy rozwijamy się dalej.

Derps, Franka, Kirk oraz Zoja.

__________________________________________________________________
Kilka nowinek:
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Sob Kwi 04, 2015 4:27 pm

O WODZIREJU SŁÓW WIĘCEJ


 • Kontem Wodzireja może się posłużyć każdy gracz chcąc umilić rozgrywkę sobie i innym. Można nim zastąpić postacie poboczne (NPC graczy), przydzielać kostki i organizować pomniejsze sesje.
 • Wodzirej nie może zabijać ani ciężko ranić innych postaci, lecz może ku temu dążyć. Takie sesje powinien podglądać Mistrz Gry.
 • Wodzirej może pomóc przy realizacji Loterii Wydarzeniowej. Posty z nią związane muszą być jednak pisane kolorem fioletowym (dla rozróżnienia). O realizowaniu takiego wątku należy powiadomić Mistrza Gry, by mógł oznaczyć wylosowane wydarzenie jako zrobione.
 • Po hasło na konto Wodzireja należy zgłosić się do Administracji.


DZIWY WIELKANOCNE
Z okazji Wielkiej Nocy przygotowałyśmy dla Was kilka malutkich niespodzianek. Mamy nadzieję, że Wam umilą czas!

Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Pon Kwi 06, 2015 4:36 pm

WOJSKOWE ZMIANY

Jako, że na forum pojawiło się więcej postaci żołnierzy, temat dotyczący wojska został zaktualizowany.
Wszystkie nowe informacje można przeczytać TUTAJ >>
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Nie Kwi 19, 2015 2:52 pm

ZMIANY W PRZEDMIOTACH DODATKOWYCH

Po krótkiej dyskusji z listy Przedmiotów dodatkowych zostały usunięte:

 • MATERIAŁY WYBUCHOWE - 45 PF (dwie laski dynamitu)
 • MAŁY WYSUWAJĄCY SIĘ Z SZERSZEGO RĘKAWA PISTOLET- 100 PF
 • PISTOLET W PROTEZIE DŁONI - wysuwa się po naciśnięciu przycisku, do 5 nabojów w magazynku, pierwszy zestaw nabojów gratis! - 60 PF + 80 kredytów

Broń oraz dynamit są od tej pory do zdobycia jedynie w sposób fabularny, dzięki czemu sposób, w jaki postać je zdobyła będzie odpowiednio uargumentowany i nie będą się brały znikąd.
W najbliższym czasie postaramy się uzupełnić ten brak nowymi przedmiotami.
Admin
Admin
Admin
Liczba postów : 1786
Re: Od Administracji  Pon Kwi 27, 2015 11:55 pm

NOWE LOKALE DO WYKUPIENIA
W Drugiej oraz Trzeciej Strefie pojawiły się lokale do wykupienia. Można je nabyć po zgłoszeniu się do Admina/MG. W razie kilku ofert odbędzie się licytacja!
NOWE PRZEDMIOTY DODATKOWE
Lista Przedmiotów Dodatkowych została uzupełniona o trzy nowe.
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Sro Maj 06, 2015 1:38 pm

LISTA LOKALI DO WYNAJĘCIA

Druga Strefa:


Trzecia Strefa:


W razie kilku ofert kupna tego samego lokalu, nastąpi licytacja.

 • WCIĄŻ MOŻNA RZUCAĆ W MAJOWEJ LOTERII WYDARZENIOWEJ
 • Punkty dodatkowe zostały dodane
 • Przedmioty dodatkowe zostały przydzielone (PF poodejmowane), można je dopisać do ekwipunku
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Sob Maj 16, 2015 1:48 pm

PRZESKOK ORAZ POZOSTAŁE

Zgodnie z wynikiem głosowania nastąpił miesięczny przeskok czasowy. Szkoda, że tak mało osób wypowiedziało się na jego temat (a tym bardziej martwi mnie brak głosów osób, które były przeciwne). Więcej na ten temat można przeczytać w przeskokowym temacie znajdującym się TUTAJ >>. Każda postać powinna mieć tam posta, w którym będą informacje na temat tego, co się działo w jej życiu przez ten czas. Oczywiście, jeśli nic się nie działo, to tego posta nie trzeba pisać.

* DODATKOWO

 • Jeśli postać prowadzi jakiś lokal usługowy, może zamówić ulotki. Więcej tutaj >>
 • Lokale do wynajęcia czekają.
 • Przypominam o możliwości gry w Kości oraz Rzut monetą w Kapitanie Morganie. Zasady opisane są w pierwszym poście tematu. Czytaj więcej >>
 • Każdy z graczy może zgłaszać swoje pomysły dotyczące niespodzianek w Loterii Wydarzeniowej, Przedmiotów Dodatkowych, artykułów w Podszewce, Kronice, czy Mary Daily (można przesyłać nawet gotowe teksty, które będziemy co jakiś czas nagradzać), czy też swoich pomysłów na akcje fabularne.
 • Z konta Wodzireja można też wprowadzać swoje jeszcze nie stworzone postacie w celu sprawdzenia, czy będzie się nimi dobrze grało.
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Pon Maj 25, 2015 11:01 pm

TOKENY

Po kilku ustaleniach, małej burzy mózgów i krótkiej dyskusji postanowiłyśmy wprowadzić kolejne urozmaicenie do gry. Możecie zacząć podejmować wyzwania, za realizację których otrzymać można Tokeny. Te natomiast będzie można wymienić na jakiś dodatkowy przedmiot, który ułatwi grę.
Więcej na ten temat znajdziecie tutaj: https://miasto.forumpl.net/t949-wyzwania
Fanny Marchant
Fanny Marchant
Liczba postów : 1526
Re: Od Administracji  Pon Cze 08, 2015 11:34 pm

UWAGA

z końcem tego miesiąca (tj. czerwca 2015) zniknie możliwość zakupienia w Przedmiotach Podatkowych przedmiotu: "- 10 DODATKOWYCH PUNKTÓW UMIEJĘTNOŚCI DO ROZDANIA". Na to miejsce wejdzie nowa opcja.
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Czw Cze 25, 2015 4:27 pm

Przychylając się do propozycji jaka niedawno się pojawiła, w dziale "inne" pojawił się temat, w którym można stworzyć sobie plan wydarzeń lub streszczenie tego, co się działo z Waszymi postaciami. Pisanie w niem nie jest obowiązkowe i ma jedynie poułatwiać Wam (a także nam) ogarnięcie tego co się z kim dzieje. Dziękujemy za poddanie pomysłu!
Znajdziecie go TUTAJ.

Pojawił się też nowy temat w dziale "Ogłoszenia" dotyczący możliwości zapytania o kostki dla postaci lub o interwencję MG/Wodzireja. Znajdziecie go TUTAJ.

DODATKOWO, ŻEBY WSZYSTKO BYŁO WIADOMO JEŚLI CHODZI O BIEŻĄCE SPRAWY ADMINISTRACYJNE:

 • nie martwcie się, nieruszone zakupy w przedmiotach dodatkowych zostaną zaktualizowane na koniec czerwca
 • wtedy też z listy przedmiotów dodatkowych znikną punkty umiejętności
 • wczoraj zostały przyznane wypłaty dla postaci
 • zyski i wydatki a także punkty dodatkowe zostaną uzupełnione w najbliższych dniach
 • poszukiwania rozbitków zmierzają ku końcowi. Planowo obie akcje miały trwać nieco ponad tydzień, ale rozwlekły się niesamowicie. Wynikło to z mojej (derpowej) nieplanowanej przeprowadzki i związaną z tym nieplanowaną utratą internetów.
 • serdecznie dziękujemy za teksty, które zostaną opublikowane w najbliższym wydaniu Podszewki, za które weźmiemy się lada moment. Jeśli ktoś ma ochotę coś dosłać (do Podszewki lub Kroniki), to jak najchętniej to przyjmiemy!
 • w sobotę odbędzie się losowanie wyników Totka, a także jego mała modernizacja. Jeśli ktoś chciał rzucić a zapomniał, ma na to jeszcze czas!
 • do dzisiaj można też oddawać głosy w Kryształowych Zeppelinach
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Pon Cze 29, 2015 12:05 pm


 • Temat "Prowadzenie sesji" został edytowany i uzupełniony o wzór sesji dla Wodzireja realizującego losy z Loterii Wydarzeniowej. Temat znajduje się TUTAJ.
  WODZIREJ
  *Gdy zrealizuje sesję dotyczącą Loterii Wydarzeniowej, proszony jest o umieszczenie tutaj odpowiedniej informacji. Wedle wzoru:
  Kod:
  [b]Wydarzenie:[/b] (link do wylosowanego wydarzenia)
  [b]Rozgrywka:[/b] (link do tematu z realizacją losu)
  Do tej pory informacje o tym, że Wodzirej coś zrealizował albo do nas nie dobierały, albo nam umykały. Teraz powinno być łatwiej zarówno administracji jak i osobom prowadzącym Wodzireja i realizującym loterię.
 • Zakupy w Przedmiotach Dodatkowych zostały zaktualizowane.
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Sob Lip 04, 2015 10:04 pm


 • Zyski i wydatki zostały uzupełnione.
 • Przypominam o uzupełnieniu swoich postów w Punktach Dodatkowych (praca, oraz każda sytuacja, za którą uważacie, że postać powinna dostać jakieś punkty).
 • Pojawiły się nowe Tokenowe Wyzwania.
 • Pamiętajcie o wklejeniu linku do Karty Postaci w pola profilu!
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Liczba postów : 2461
Re: Od Administracji  Wto Lip 14, 2015 11:50 am

POSZUKIWANI POLITYCY

W mieście się wiele zmienia. Kancelaria Burmistrza wraz z rządzącą partią demokratów wprowadziła ostatnio sporo zmian, które mogą okazać się znaczące dla mieszkańców NeoZigguratu. A na pewno dla tych, którzy żyją w Trzeciej Strefie.
Zapowiada Nam się prawdopodobnie naprawdę dobra rozgrywka na tych wysokich szczeblach (ponieważ podziemie nam się już ładnie rozwija), jednak by mogła ruszyć w pełnej krasie potrzebni są politycy związani z partią demokratów.

Kogo potrzebujemy?
- Graczy (postaci), którzy będą knuć, obracać dużymi pieniędzmi, próbować zapewnić sobie jak największą władzę.
- Graczy (postaci) myślących. Kombinujesz? Rób to dobrze!
- Postaci polityków, które będą aktywne

Co oferujemy?
- Być może gramy o tron. A przynajmniej miejsce przy nim. Stawka może być wysoka i pewnie wiąże się z trzymaniem w łapie morza... pustyni możliwości i władzy.
- Postać polityka na start należeć będzie do Szczytu Szczytów (oraz profitami z tym związanymi).
- Postać polityka na start otrzyma 2 000 Kredytów oraz 1 000 Jednostek Węgla (co może ułatwić niektóre zagrania), a później ma szanse zgarniać profity.
- Dodatkowe 10 punktów umiejętności do rozdania.


Posiadając postać polityka w każdej chwili można poprosić o radę Mistrza Gry, który przedstawi zarys nastrojów panujących w mieście (choć to zostanie opisane niebawem w Wydarzeniach), poradę dotyczącą tego co postać może zrobić i jakie ma możliwości etc.
Nie będę kłamać - niechętnie będziemy prowadzić za rękę, ponieważ straci się przez to sporo ciekawych elementów zaskoczenia (a także rozgrywka może być zbyt łatwa). Na początek jednak chętnie pomożemy, by łatwiej było wdrożyć się w system.

W razie czego odpowiem na pytania - Derp (Raven Alistair Crow, Fanny Marchant).
Sponsored content
Re: Od Administracji 

Od Administracji
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Podstawy gry :: Ogłoszenia-
Skocz do: